V stíhačke triumf M. Fourcada, Kazár na 24. mieste

Svetový pohár v biatlone v Hochfilzene (Rak.) - stíhacie preteky mužov na 12,5 km
HOCHFILZEN 14. decembra - Francúz Martin Fourcade sa stal víťazom nedeľňajších stíhacích pretekov na 12,5 km v rámci druhého kola Svetového pohára biatlonistov v rakúskom Hochfilzene. Štartoval zo 7. miesta po piatkovom šprinte, ale bezchybnou streľbou sa predral až na prvú pozíciu.

Pre dvojnásobného olympijského šampióna zo Soči M. Fourcada útočiaceho na štvrtý veľký glóbus za celkové prvenstvo vo SP je to už 34. víťazstvo v pretekoch o krištáľové glóbusy v kariére, tretie v tejto sezóne. Druhý skončil rovnako na strelnici bezchybný Nemec Simon Schempp (+4,1) a tretí Slovinec Jakov Fak s jednou chybou (+10,9).

Víťaz piatkového šprintu, Nór Johannes Thingnes Bö, dobehol štvrtý. Slovák Matej Kazár si pripísal ďalšie body do Svetového pohára za 24. miesto (+2:35,4), ale v porovnaní s rýchlostnými pretekmi (20. priečka) mierne klesol. Martin Otčenáš obsadil 48. pozíciu s odstupom 4:45,2 min za víťazom, keď až päťkrát nenamieril presne a vo SP nebodoval.