V stíhacích pretekoch v Osrblí víťazstvá Strömsheima a Högbergovej

Nórsky biatlonista Endre Strömsheim zvíťazil v stíhacích pretekoch na 12,5 km v rámci 5. kola IBU Cupu v Osrblí.
BRATISLAVA 18. januára - Na štyroch streleckých položkách spravil dve chyby, ale napriek tomu suverénne triumfoval s náskokom takmer 55 sekúnd na druhého Ukrajinca Ruslana Tkalenka. Tretie miesto obsadil Rus Kirill Streľcov so stratou 1:07 min.

Slovák Matej Baloga si oproti piatkovému šprintu polepšil o štyri miesta a vo výsledkovej listine mu patril 23. stupienok s mankom 3:24,1 min. Pri streľbe v ľahu trafil všetkých 10 terčov, ale pri stojkách absolvoval po jednom trestnom okruhu. Sklamaním bol výkon víťaza rýchlostných pretekov Rusa Sergeja Sučilova, ktorý po ôsmich chybách na strelnici spadol z prvého až na 15. miesto.

V stíhacích pretekoch žien na 10 km nemalo Slovensko svoje zastúpenie. Víťazkou sa stala Švédka Elisabeth Högbergová pred Ruskou Anastasijou Poršnevovou a skúsenou 32-ročnou nemeckou pretekárkou Franziskou Hildebrandovou. O triumfe sa rozhodovalo na záverečnej streľbe v stoji, kde mala najpevnejšie nervy a najpresnejšiu mušku spomenutá rodáčka z mesta Gävle.

19.1.2020 / Bleskovky - biatlon / Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.