Nórsky junior Loren zlatý na 15 km, Kubaliak 29.

Majstrovstvá sveta juniorov a kadetov v biatlone v Presque Isle (USA) - výsledky stredajších vytrvalostných pretekov juniorov na 15 km
PRESQUE ISLE 5. marca - Nór Tore Leren si napriek dvom trestným minútam na strelnici vybojoval zlatú medailu v stredajších vytrvalostných pretekoch juniorov na 15 km na svetovom šampionáte juniorov a kadetov v biatlone, ktoré sa konajú v Presque Isle v americkom štáte Maine. Ďalšie dve pódiové priečky patrili mladým Francúzom: druhý bol pri čistej streľbe Aristide Begue len s jednosekundovým odstupom na víťaza, tretí skončil Dany Chavoutier (+43,9 s).

Z dvojice slovenských reprezentantov klasifikovali Michala Kubaliaka pri štyroch chybných výstreloch na 29. mieste, Henrich Lonský skončil dve priečky za ním - na 31. pozícii.

Výsledky - streda:

Vytrvalostné preteky juniorov na 15 km: 1. Tore Leren (Nor.) 42:29,3 min (2 trestné minúty), 2. Aristide Begue +1,0 s (0), 3. Dany Chavoutier (obaja Fr.) +43,9 (1),...29. Michal Kubaliak +5:13,9 min (4), 31. Henrich Lonský (obaja SR) +5:31,7 (5)