Martin Fourcade zdolal J. T. Böa v hromadnom štarte vo Francúzsku

3. kolo Svetového pohára v biatlone v Annecy-Le Grand Bornand - preteky s hromadným štartom mužov na 15 km
ANNECY-LE GRAND BORNAND 17. decembra (SITA) - Triumfom francúzskeho favorita Martina Fourcada sa skončili nedeľňajšie preteky s hromadným štartom mužov na 15 km v rámci 3. kola Svetového pohára v biatlone vo francúzskom stredisku Annecy-Le Grand Bornand. Suverén Svetového pohára ostatných šiestich sezón M. Fourcade predviedol bezchybnú streľbu a v cieli mal náskok 3,9 s pred nórskym súperom Johannesom Thingnesom Böom. Tretí skončil Nemec Erik Lesser (+6,2 s). Práve J. T. Bö zdolal M. Fourcada v rýchlostných aj stíhacích pretekoch v Le Grand Bornand. Do tretice sa mu to už v okolí malebnej dedinky na podhorí Savojských Álp nepodarilo.

Martin Fourcade má na konte 6 veľkých glóbusov za celkový triumf vo Svetovom pohári, 11 zlatých medailí z majstrovstiev sveta a 2x sa stal olympijským víťazom, ale v tejto sezóne zvíťazil v pretekoch SP len po druhý raz. Pre 29-ročného rodáka z Perpignanu je to 65. individuálne víťazstvo v pretekoch SP a 76. celkovo. Slováci v pretekoch s hromadným štartom pre 30 najlepších biatlonistov aktuálnej sezóny chýbali.

17.12.2017 / Bleskovky - biatlon / Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.