Načítavam...
Beháme.sk
Zvoľte veľkosť písma:
AaAaAaAaAa
Beháme.sk

Martin Fourcade vynechá preteky v zámori, chce sa sústrediť na MS

Fourcade stráca v aktuálnej sezóne 282 bodov na lídra poradia SP Nóra J. T. Böa
ANTERSELVA 28. januára - Francúzsky biatlonista Martin Fourcade sa rozhodol vynechať najbližšie dve kolá pretekov Svetového pohára. Vo februári zavíta kolotoč SP do zámorských stredísk v kanadskom Canmore a americkom Salt Lake City. Tridsaťročný Fourcade sa rozhodol uprednostniť prípravu pred marcovým svetovým šampionátom vo švédskom Östersunde (7. - 17. marca).

Obhajca veľkého glóbusu z ostatných siedmich rokov Fourcade stráca v aktuálnej sezóne 282 bodov na suverénneho lídra poradia SP Nóra Johanessa Thingnesa Böa. "S trénermi som sa rozhodol, že vynechám zámorské preteky. Nie je pre mňa jednoduché rozhodnutie, pretože som vždycky uznával celkové poradie SP, ale momentálne nie som schopný bojovať o víťazstvá. Verím, že mi táto ťažká voľba pomôže k tomu, aby som sa pred svetovým šampionátom vrátil na svoju predošlú úroveň," citoval Fourcada francúzsky denník L'Equipe po nedeľňajších pretekoch v talianskej Anterselve.

Päťnásobný olympijský víťaz Fourcade chce byť podľa vlastných slov rýchlejší a silnejší na trati. "Potrebujem viac trénovať, najmä beh. Bojujem za Johannesom a vidím, že nie som v takej forme ako v predchádzajúcich sezónach. Skutočne je to príliš veľký rozdiel medzi tým, čo predvádzam na lyžiach teraz a tým, čoho som schopný," dodal Fourcade na záver.

28.1.2019 / Bleskovky - biatlon / Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.