Mäkäräinenovej triumf vo vytrval. pretekoch, Gereková 13.

8. kolo Svetového pohára v biatlone v Osle-Holmenkollene (Nór.)
OSLO 12. februára - Fínka Kaisa Mäkäräinenová zvíťazila vo štvrtkových vytrvalostných pretekoch na 15 km v rámci 8. kola Svetového pohára v biatlone v nórskom Osle. Fínska favoritka profitovala na slávnom Holmenkollene z tradične rýchleho behu, ku ktorému tentoraz pridala aj bezchybnú streľbu. Obhajkyňa veľkého glóbusu za celkové prvenstvo vo Svetovom pohári Mäkäräinenová je zároveň aktuálnou líderkou bojov o krištáľové glóbusy. V Osle skončila druhá Bieloruska Daria Domračevová (+1:18,3), ktorej jeden nepresný zásah na strelnici znamenal minútovú penalizáciu. Tretie miesto si uchmatla Češka Veronika Vítková s odstupom 1:20,9 a čistou streľbou. Rovnaké poradie je aj na prvých troch priečkach vo Svetovom pohári.
Najlepšia Slovenka Janka Gereková obsadila v Osle-Holmenkollene trinástu priečku s časovým mankom 4:16,3 za víťaznou Mäkäräinenovou. Ak by Gereková dvakrát nezaváhala na strelnici, mohla atakovať štvrtú pozíciu konečného poradia. Druhá Slovenka Paulína Fialková sa tesne zmestila do bodovanej štyridsiatky (39. miesto / +7:12,3), Teréziu Poliakovú klasifikovali ako šesťdesiatu siedmu. Martina Chrapánová bola v pôvodnej štartovnej listine, ale na preteky nenastúpila. Gerekovej patrí v celkovom poradí SP 21. pozícia so ziskom 290 bodov. Sedem bodov jej chýba od vstupu do prvej dvadsiatky. V hodnotení vytrvalostných pretekov je na čele duo Mäkäräinenová - Domračevová, Gerekovej patrí po odbehnutí dvoch z trojice pretekov 11. pozícia.