Načítavam...
Beháme.sk
Zvoľte veľkosť písma:
AaAaAaAaAa
Beháme.sk

Bátovská Fialková v stíhačke v Pokljuke opäť tesne za pódiom, potvrdila štvrté miesto zo šprintu

Slovenská reprezentantka Paulína Bátovská Fialková atakovala pódium aj v sobotňajších stíhacích pretekoch žien na 10 km v seriáli Svetového pohára v slovinskej Pokljuke, napokon obhájila štvrté miesto zo štvrtkových stíhacích pretekov.
BRATISLAVA 7. januára - Zopakovala svoj zatiaľ najlepší výsledok v SP v tejto sezóne, za ktorý si pripísala 50 bodov do hodnotenia.

Tridsaťročnú rodáčku z Brezna o jubilejné 10. pódium v kariére pripravila chyba pri záverečnom 20. výstrele pri druhej streľbe v stoji. Bol to jej celkovo druhý netrafený terč v pretekoch, oba prišli v stoji. V streľbe v ľahu trafila Slovenka všetkých 10 terčov a bojovala dokonca o víťazstvo. Piatykrát v tomto ročníku sa dostala do Top 10, predtým bola ôsma vo vytrvalostných pretekoch vo fínskom Kontiolahti, desiata v stíhačke v rakúskom Hochfilzene a siedma v šprinte vo francúzskom Annecy.

Švédka Elvira Öbergová obhájila prvenstvo zo šprintu, keď neurobila ani jednu chybu na strelnici a zvíťazila s náskokom 17,6 sekundy pred Taliankou Dorotheou Wiererovou. Tá netrafila jeden terč, tretia Francúzka Julia Simonová dva a na víťazku stratila 22,4 sekundy. Paulína Bátovská Fialková prišla do cieľa s mankom 31 sekúnd na Öbergovú.

Líderkou celkového hodnotenia SP zostala Simonová, druhá je víťazka ostatných dvoch pretekov Öbergová. Simonová vedie aj poradie stíhacích pretekov len o 10 bodov pred Öbergovou. Bátovská Fialková je v "stíhačke" celkovo trinásta, v hodnotení SP jej patrí rovnako 13. pozícia.

V nedeľu sú v Pokljuke na programe miešané štafety tímov aj jednotlivcov.

8.1.2023 / Bleskovky - biatlon / Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.