Komisia, ktorá spomenutú analýzu vypracovala, tiež uviedla, že "Besseberg nemal dostatočné etické hodnoty a nemal reálny záujem chrániť biatlon pred podvádzaním". Súčasné vedenie IBU tiež svojich predchodcov obvinili, že opakované prehliadali dôkazy o ruskom dopingu, či už šlo o užívanie zakázaných látok alebo zvyšovanie výkonnosti tzv. krvným dopingom. Podľa svedectiev mal riaditeľ moskovského antidopingového laboratória Grigorij Rodčenkov zachytiť konverzáciu dvoch ruských biatlonových funkcionárov o sume 200 až 300-tisíc USD, ktorú mal dostať Besseberg a Rusi ho tým mali mať "v hrsti".
Súčasťou analýzy je aj niekdajšia generálna sekretárka IBU Nicole Reschová, ktorá nežiadala o opakované testy Rusa Jevgenija Usťugova po ZOH 2014 v Soči, keď sa prevalil škandál o štátom riadenom a organizovanom dopingu v Rusku. Neurobila tak napriek tomu, že analýza krvi Usťugova preukázala abnormálne hodnoty. Ruský biatlonista pokračoval v kariére, až vlani mu dokázali užitie zakázaných podporných prostriedkov.
Reschová tiež mala ponúknuť "nezištnú" pomoc pri odvolaní sa troch ruských športovcov proti trestom za doping, mala sa tiež pokúsiť ovplyvniť konanie antidopingovej komisie IBU voči inému ďalšiemu Ruska. Besseberg a Reschová, ktorý tiež mali "kupovať hlasy" delegátov na Kongrese IBU, odstúpili zo svojich postov v roku 2018 krátko po razii rakúskej polície v sídle IBU. Doteraz však ani jeden z nich nebol obvinený ani odsúdený za trestný čin.
"Zistenia prezentované v tejto správe sú odporné voči každému, komu záleží na integrite športu. Slúži však ku cti aktuálneho vedenie IBU, že podniklo významné kroky v boji proti dopingu," reagoval na zverejnenú štúdiu súčasný prezident Svetovej antidopingovej agentúry (WADA) Witold Baňka.