Načítavam...
Beháme.sk
Zvoľte veľkosť písma:
AaAaAaAaAa
Beháme.sk

Suverénna Johaugová víťazkou klasickej "tridsiatky" v Holmenkollene

Domáca reprezentantka deklasovala súperky
OSLO 10. marca - Nórka Therese Johaugová sa stala víťazkou nedeľňajších pretekov na 30 km klasickou technikou s hromadným štartom v rámci Svetového pohára 2018/19 v behu na lyžiach v nórskom Osle. V známom stredisku zimných športov v Holmenkollene domáca reprezentantka zvolila rýchly únik od súperiek a do cieľa prišla s komfortným náskokom 1:45,9 min. Tridsaťročná športovkyňa si pripísala už 51. víťazstvo a 109. pódiové umiestnenie v SP. V aktuálnej sezóne Johaugová ešte nenašla premožiteľku na dlhých tratiach, pätnásť štartov v rámci všetkých podujatí premenila na pätnásť triumfov.

Johaugová od úvodných metrov diktovala tempo na čele hlavnej skupiny a už po troch kilometroch ju roztrhala. Do medzičasu na piatom kilometri bola v blízkosti nórskej favoritky Ruska Natalia Nepriajevová, ale ani ona neudržala kontakt s vedúcou pretekárkou. Johaugová pokračovala v samostatnom úniku, postupne si vybudovala nedostihnuteľný náskok a do cieľa prišla úplne osamotená. Nepriajevová takisto nemala s kým spolupracovať a udržiavala si stabilný odstup pred štvoricou v zložení Ebba Anderssonová, Charlotte Kallová, Ingvild Flugstad Östbergová a Astrid Uhrenholdt Jacobsenová. Mladej ruskej reprezentantke v záverečných metroch trochu dochádzali sily, ale druhú priečku si uhájila. O tretiu pozíciu súperili Nórka Östbergová so Švédkou Anderssonovou a v cieľovej rovinke bola napokon rýchlejšia druhá menovaná. Österbergová finišovala štvrtá, ale napriek tomu naďalej kraľuje celkovému poradiu SP. Piata bola Švédka Kallová a šiesta ďalšia Nórka Jacobsenová.

Svetový pohár v behu na lyžiach - Oslo (Nór.) - nedeľa - výsledky:


Preteky žien na 30 km klasickou technikou s hromadným štartom: 1. Therese Johaugová (Nór.) 1:18:54,5 h, 2. Natalia Nepriajevová (Rus.) +1:45,9 min, 3. Ebba Anderssonová (Švéd.) +1:49,9, 4. Ingvild Flugstad Östbergová (Nór.) +1:50,1, 5. Charlotte Kallová (Švéd.) +2:17,9, 6. Astrid Uhrenholdt Jacobsenová (Nór.) +2:32,1

10.3.2019 / Bleskovky - beh na lyžiach / Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.