Načítavam...
Beháme.sk
Zvoľte veľkosť písma:
AaAaAaAaAa
Beháme.sk

Štokholmská radnica podporila kandidatúru mesta na usporiadanie ZOH 2030

Radnica hlavného mesta Švédska verejne vyjadrila podporu kandidatúry Štokholmu na organizáciu ZOH v roku 2030. 
LAUSANNE 22. novembra - Možnými súpermi Švédom sú Švajčiari či Francúzi. Záujem majú aj v USA, no v Salt Lake City preferujú pridelenie ZOH až na rok 2034.

Štokholm s Aare sa v minulosti uchádzali aj o ZOH 2026, no prednosť dostali Taliani - Miláno s Cortinou d'Ampezzo. V porovnaní s predchádzajúcou kandidatúrou sa Švédi chcú ešte viac spoliehať na existujúce športoviská, keďže MOV stále viac nalieha na hostiteľov OH či ZOH, aby sa vyhli masívnej výstavbe a veľkému navyšovaniu rozpočtu.

Najmä halové športy by sa počas ZOH 2030 konali v Štokholme či blízkom okolí. Lyžiarske stredisko Aare vzdialené približne 500 km by bolo dejiskom lyžiarskych súťaží a Švédom by pomohli aj Lotyši, ktorý by hostili súťaže v skeletene, sánkovaní a boboch.

Výkonná rada Medzinárodného olympijského výboru (MOV) chce vybrať preferovaných kandidátov na usporiadanie zimných olympijských hier v rokoch 2030 a 2034 počas budúcotýždňového trojdňového zasadnutia v Paríži. Preferovaní kandidáti potom môžu začať exkluzívne rokovania, v olympijskom žargóne známe ako „cielený dialóg“.

22.11.2023 / Bleskovky - beh na lyžiach / Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.