Randallová a Usťugov vyhrali šprinty

Svetový pohár v behu na lyžiach v Novom Meste na Morave - šprinty voľnou technikou
NOVÉ MESTO NA MORAVE 11. januára - Američanka Kikkan Randallová a Rus Sergej Usťugov sa stali víťazmi sobotňajších pretekov v šprinte voľnou technikou v rámci Svetového pohára bežcov na lyžiach v Novom Meste na Morave. Randallová vyhrala štvrté z ostatných piatich pretekov šprintérok voľným spôsobom, na ktorých štartovala. Suverénne ovládla aj finále šprintu na Vysočine. Svojim konkurentkám sa vzdialila v stúpaní približne 200 m pred cieľom a zvíťazila s náskokom 1,69 s pred Švajčiarkou Laureen van der Graaffovou. Tretia skončila Nórka Ingvild Flugstad Östbergová.

Usťugov zdolal v záverečnom tesnom finiši o 18 stotín sekundy Taliana Federica Pelegrina. Tretí skončil Rus Alexej Peťuchov. Na čele celkového poradia Svetového pohára zostali s veľkým náskokom Nóri Therese Johaugová a Martin Johnsrud Sundby, ktorí na Morave chýbali.

Ani jednému z tria Slovákov sa nepodarilo postúpiť z kvalifikácie medzi 30 najlepších do vyraďovacích bojov. Slovenská bežecká jednotka Alena Procházková sa v kvalifikácii zaradila na 51. priečku, Peter Mlynár obsadil medzi mužmi 64. miesto a Martin Kapšo bol sedemdesiaty deviaty.