Načítavam...
Beháme.sk
Zvoľte veľkosť písma:
AaAaAaAaAa
Beháme.sk

Procházková je chorá, vracia sa domov

Ján Valuška (tréner): "U Aleny sa opäť objavili zdravotné problémy, vo Val di Fiemme už nenastúpi, cestujeme na Slovensko"
VAL DI FIEMME 26. februára - Slovenská reprezentantka v behu na lyžiach Alena Procházková obsadila v utorkových pretekoch na 10 km voľnou technikou s intervalovým štartom na majstrovstvách sveta v severských lyžiarskych disciplínach v talianskom Val di Fiemme 66. miesto. Je to už jej šiesty svetový šampionát v kariére, ale tak nízko vo výsledkovej listine ešte nikdy neskončila. Predstihli ju aj pretekárky, ktoré museli najskôr absolvovať kvalifikáciu, pretože nemajú dostatočný počet FIS-bodov - Litovčanky, Britka či Rumunka.

"U Aleny sa opäť objavili zdravotné problémy,
" so smutným hlasom vysvetľoval tento rezultát svojej zverenky v rozhovore pre agentúru SITA tréner Ján Valuška. Pred viac ako rokom diagnostikovali Banskobystričanke výrazne zníženú imunitu organizmu. Pri väčšej záťaži sa to prejavuje celkovým oslabením organizmu.

V úvodnej disciplíne na MS - šprinte klasickou technikou príjemne prekvapila, keď skončila ôsma. Potom to však už išlo len horšie. "Celú sezónu sme sa vyhýbali zdravotným problémom. Keď však Alena výraznejšie zaťaží organizmus, zlomí sa to. Už vo víkendovom skiatlone to nebolo v jej podaní celkom podľa predstáv, ale verili sme, že to bude dobré. Tentoraz sa to však naplno prejavilo," pokračoval skúsený kormidelník.

Šampionát sa pre 28-ročnú slovenskú jednotku v behu na lyžiach skončil. "Nedá sa nič robiť, vo Val di Fiemme už nenastúpi, cestujeme na Slovensko. Čakajú ju zdravotné vyšetrenia. Podľa ich výsledku si naplánujeme ďalší program. Pôvodne sme ešte chceli cestovať do Škandinávie na preteky Svetového pohára vo fínskom Lahti a nórskom Drammene, ale teraz musíme predovšetkým zistiť, ako je na tom zdravotne a až potom budeme uvažovať, čo ďalej," uzavrel Ján Valuška.