Kotschová v Zakopanom na Slavic Cup-e piata

O najlepší výsledok slovenských farieb na pretekoch v behu na lyžiach v rámci seriálu Slavic Cup v poľskom Zakopanom sa v nedeľu v pretekoch voľnou technikou s intervalovým štartom postarala Daniela Kotschová, ktorá na päťkilometrovej trati obsadila piate miesto.
Hneď za ňou šiesta bola Eva Segečová ml., do elitnej desiatky sa zmestila aj juniorka Barbora Klementová, ktorá skončila
Medzi mužmi na dvojnásobnej trati bol zo Slovákov najlepší Rudolf Michalovský na 11. mieste.

Výsledky - beh voľnou technikou s intervalovým štartom - Zakopané:

Muži (10 km): 1. Petr Knop 21:33,8 min, 2. Jiří Horčička (obaja ČR) +4,5 s, 3. Maciej Starega (Poľ.) +12,9,... 11. Rudolf Michalovský +1:15,7, 12. Peter Žiška 1:26,6, 14. Andrej Segeč +1:32,7, 17. Ján Koristek (všetci SR) +2:00,8

Ženy (5 km): 1. Agnieszka Szymanczaková 11:33,1, 2. Paulina Maciuszeková (obe Poľ.) +16,2, 3. Petra Nováková (ČR) +17,5,... 5. Daniela Kotschová +55,2, 6. Eva Segečová ml. +1:08,2, 9. Barbora Klementová +1:27,0, 11. Katarína Valašťanová (všetky SR) +2:09,4