Dvanáste miesto Segeča v Slavic Cup-e

Výsledky piatkových pretekov v behu na lyžiach klasickou technikou v rámci seriálu Slavic Cup v českých Horních Mísečkách
HORNÍ MÍSEČKY 21. decembra (SITA) - O najlepší výsledok slovenských farieb na piatkových úvodných pretekoch nového ročníka Slavic Cup-u v behu na lyžiach v českých Horních Mísečkách sa postaral 18-ročný Andrej Segeč, ktorý v súťaži mužov na 10 km klasickou technikou s intervalovým štartom skončil dvanásty. Za víťazným domácim reprezentantom, trojnásobným olympijským medailistom Lukášom Bauerom, zaostal o 2:09,0 min.

V pretekoch žien bola najlepšou Slovenkou jeho o 5 rokov staršia sestra Eva Segečová, ktorá na polovičnej trati finišovala na 21. pozícii. Zvíťazila Poľka Agnieszka Szymanczaková, ktorá bola o 1:46,6 min rýchlejšia ako odchovankyňa LK Detvianska Huta-Látky.

V sobotu sú v Horních Mísečkách na programe preteky voľnou technikou. Ženy absolvujú 10 a muži 15 km.

Výsledky - beh klasickou technikou s intervalovým štartom:

MUŽI (10 km): 1. Lukáš Bauer 26:24,9 min, 2. Petr Novák +35,2 s, 3. Ondřej Horyna (všetci ČR) +49,3, ... 12. Andrej Segeč +2:09,0 min, 47. Miroslav Šulek +3:17,9, 59. Dávid Brünn +3:35,7, 69. Ján Koristek +4:01,4, 84. Ján Holiga +4:32,3, 102. Ondrej Tuka +5:26,4, 112. Ján Nociar (všetci SR) +7:01,0

ŽENY (5 km): 1. Agnieszka Szymanczaková 15:20,3 min, 2. Kornelia Kubiňská (obe Poľ.) +16,4 s, 3. Karolína Grohová (ČR) +26,6, ... 21. Eva Segečová +1:46,6 min, 24. Barbora Klementová +1:56,5, 43. Lucia Matušková (všetky SR) +2:40,9