Boľšunov a Johaugová víťazmi stíhacích pretekov v Novom Meste na Morave

Rus Alexander Boľšunov a Nórka Therese Johaugová sa stali víťazmi nedeľňajších stíhacích pretekov v rámci Svetového pohára v behu na lyžiach v českom Novom Meste na Morave.
Boľšunov zvíťazil na 15 km s veľkým náskokom 46,7 s pred Nórom Johannesom Hösflotom Klaebom a 47,2 s pred ďalším nórskym zástupcom Simenom Hegstadom Krügerom. Slovák Ján Koristek skončil na 53. mieste s mankom 6:57,5 min. Medzi ženami na 10 km bola víťazka Johaugová ešte suverénnejšia. Druhej v konečnom poradí Ruske Natalii Nepriajevovej nadelila 1:04,8 min. Tretia skončila Nórka Ingvild Flugstad Östbergová (+1:06,0). Alena Procházková skončila na 58. mieste s veľkým odstupom 8:02,8 min za víťazkou. Na čele Svetového pohára sú Boľšunov a Johaugová.

19.1.2020 / Bleskovky - beh na lyžiach / Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené. /  Foto: SITA/AP