Načítavam...
Beháme.sk
Zvoľte veľkosť písma:
AaAaAaAaAa
Beháme.sk

Björgenová sa teší na dovolenku v Karibiku

Marit Björgenová: "Mám už dosť snehu a zimy. Chcem si užiť slnko, bez novinárov, televízie, telefónu a tréningov"
FALUN 25. marca - Nórska bežkyňa na lyžiach Marit Björgenová má za sebou skvelú sezónu. Na majstrovstvách sveta v talianskom Val di Fiemme si vybojovala štyri zlaté a jednu striebornú medailu. Trinásťkrát nastúpila v pretekoch seriálu o Svetový pohár, deväťkrát zvíťazila, štyrikrát bola druhá. V polovici sezóny ju zastavili zdravotné problémy, vynechala viaceré preteky, medzi nimi aj prestížnu a lukratívnu Tour de Ski. Práve preto skončila v konečnej klasifikácii bojov o krištáľový glóbus "až" štvrtá.

"Určite som ešte nedosiahla vrchol svojich možností. Viem, že mám rezervy v technike behu, najmä v skejte. Ak sa mi podarí odstrániť nedostatky, budem na budúci rok na olympiáde v Soči prinajmenšom taká dobrá, ako som bola tento rok na šampionáte vo Val di Fiemme," povedala pre nórske médiá 33-ročná Björgenová.

Sama je so sezónou spokojná, hlavný cieľ, ktorým bol úspech na MS, splnila. "Veľmi som túžila vyhrať Tour de Ski. Zdravotné problémy mi nedovolili na nej štartovať. Našťastie sa všetko dobre skončilo. Do Val di Fiemme som cestovala s tým, že chcem jednu zlatú medailu. Vybojovala som si štyri, nemôžem sa teda sťažovať. Teraz už myslím iba na Soči. Bude to s najväčšou pravdepodobnosťou moja posledná olympiáda," pokračovala rekordérka v počte víťazstiev v pretekoch SP (59).

S prípravou na novú sezónu chce začať už v polovici apríla. Teraz sa chystá na dovolenku so svojím životným partnerom, bývalým vynikajúcim bežcom, dvojnásobným olympijským víťazom a trojnásobným majstrom sveta Fredom Börreom Lundbergom. "Chceme ísť do tepla, vybrali sme si ostrov Aruba v Karibiku. Mám už dosť snehu a zimy. Chcem si užiť slnko, bez novinárov, televízie, telefónu a tréningov," vymenovala podmienky dobrého oddychu Marit