Načítavam...
Beháme.sk
Zvoľte veľkosť písma:
AaAaAaAaAa
Beháme.sk

Začína sa sezóna SP v ďalších zimných odvetviach, biatlonové sestry Fialkové sa pred novým ročníkom cítia dobre

Začína sa sezóna SP v ďalších zimných odvetviach, biatlonové sestry Fialkové sa pred novým ročníkom cítia dobre
Už v druhej polovici októbra sa začal seriál Svetového pohára v zjazdovom lyžovaní, nasledovali ďalšie športové odvetvia vrátane skokov na lyžiach či akrobatického lyžovania.
BRATISLAVA 25. novembra - A v druhej polovici aktuálneho týždňa v zimných športoch štartujú Svetové poháre napríklad aj v behu na lyžiach, severskej kombinácii, snoubordingu a pre Slovensko zaujímavom biatlone.

Prvé aj druhé kolo SP v biatlone tradične bude hostiť švédsky Östersund. Počas najbližšieho víkendu sa tam uskutočnia súťaže vo vytrvalostných a rýchlostných pretekoch, budúci týždeň to budú šprinty, stíhacie preteky a štafety. Do diania vo Švédsku zasiahnu medzi ženami aj sestry Paulína a Ivona Fialkové. Treťou do partie bude Henrieta Horvátová, ktorá uspela v internej kvalifikácii. Medzi mužmi bude v Östersunde reprezentovať Slovensko trojica Michal Šima, Tomáš Sklenárik a Matej Baloga.
"Cítim sa fajn. Príprava bola výživná, už to len využiť v blížiacej sa sezóne," povedala nedávno Paulína Fialková podľa pravda.sk. Dvadsaťdeväťročná rodáčka z Brezna sa vo Svetovom pohári už osemkrát prebojovala na pódium, no víťazstvo jej stále ešte chýba (0-4-4).

V minulej sezóne jej ambície narušila nákaza koronavírusom, ktorá rovnako ovplyvnila aj účinkovanie mladšej Ivony Fialkovej. "Od prekonania covidu sme absolvovali množstvo testov počas vlaňajšej sezóny, aj počas prípravy na aktuálnu. Zatiaľ vyzerá byť všetko v poriadku. Testy neodhalili žiadny problém. Cítime sa s Ivkou obe dobre. Sezóna nám ukáže, ako na tom sme," prezradila Paulína pre sme.sk. Rovnako ako v ďalších zimných športoch aj pre slovenské biatlonistky budú vrcholom sezóny februárové ZOH v čínskom Pekingu.

V súvislosti s ďalšími zimnými športovými odvetviami, v behu na lyžiach sa od Slovákov v prípade štartu v SP neočakávajú výraznejšie úspechy. Súčasťou olympijského tímu v tomto športe sú skúsená Alena Procházková aj Barbora Klementová, Ján Koristek či Peter Mlynár. Zastúpenie bude mať Slovensko aj v snoubordingu, nádejou na štart pod piatimi kruhmi je Klaudia Medlová.
25.11.2021 / Biatlon / Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené. /  Foto: SITA