V slovinskej Pokljuke štartujú MS, v dejisku osem reprezentantov SR

V histórii MS v biatlone získalo Slovensko štyri medaily - jednu zlatú, dve strieborné a jednu bronzovú.
BRATISLAVA 9. februára - Už v stredu 10. februára je na programe štart majstrovstiev sveta v biatlone, ktoré hostí slovinská Pokljuka. Zo Slovenska odcestovalo do dejiska šampionát spolu osem pretekárov - štyri ženy a štyria muži. V úvode MS sú na programe súťaže miešaných štafiet, nasledovať budú rýchlostné preteky, stíhacie preteky, vytrvalostné preteky, mix dvojíc, štafety a napokon preteky s hromadným štartom v nedeľu 21. februára. Dovedna v Pokljuke rozdajú 12 medailových kompletov.

Medzi ženami budú na MS štartovať Paulína Fialková, Ivona Fialková, Veronika Machyniaková, Henrieta Horváthová, medzi mužmi Michal Šima, Tomáš Hasilla, Šimon Bartko, Matej Baloga. Sestry Ivona a Paulína Fialkové by boli za normálnych okolností favoritkami na kvalitné umiestnenia, ich sezónu však výrazne poznačila nákaza ochorením COVID-19 v úvode súťažného ročníka.
"Pred sezónou sme mali iné ciele, ale stalo sa toľko vecí, ktoré sa nedajú zmeniť. Robíme všetko možné aj nemožné, aby sme podali čo najlepšie výkony. Ideálne to asi nebude, zázrak sa asi nestane. S dobrou streľbou sa dá zabojovať aj na MS. Nevzdám to a pôjdem na sto percent," povedala pred šampionátom Ivona Fialková podľa webu slovenskybiatlon.sk.

V histórii šampionátov získalo Slovensko štyri medaily - jednu zlatú, dve strieborné a jednu bronzovú. O tri z nich sa postarala Anastasia Kuzminová (1-1-1), jedno striebro na MS 1999 získala Martina Schwarzbacherová.

Slovinská Pookljuka hostila MS v biatlone zatiaľ naposledy v roku 2001, medzitým sa tam konal aj svetový šampionát v tomto športe v súťaži miešaných štafiet (2006).

9.2.2021 / Biatlon / Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené. /  Foto: SITA/AP