Načítavam...
Beháme.sk
Zvoľte veľkosť písma:
AaAaAaAaAa
Beháme.sk

V Osrblí chystajú nový tréningový okruh so zasnežovaním za takmer 1 milión eur

V Osrblí chystajú nový tréningový okruh so zasnežovaním za takmer 1 milión eur
Najdôležitejšou časťou stavby je rekonštrukcia jestvujúcich a vybudovanie nových dráh pre kolieskové bežky na ploche približne 19-tisíc metrov štvorcových.
BANSKÁ BYSTRICA 25. mája – Slovenskí reprezentanti, ale aj ostatní priaznivci biatlonu, budú mať čoskoro lepšie tréningové podmienky vďaka výstavbe novej tréningovej trate v Národnom biatlonovom centre v Osrblí. Slovenský zväz biatlonu (SZB) investuje do obnovy areálu takmer 1 milión eur. 

Najdôležitejšou časťou stavby je rekonštrukcia jestvujúcich a vybudovanie nových dráh pre kolieskové bežky na ploche približne 19-tisíc metrov štvorcových. Asfaltový ovál bude doplnený vysokotlakým zasnežovacím potrubím, ktoré v budúcnosti uľahčí prácu a skráti čas zasnežovania v tomto areáli.
„Novú dráhu budú využívať nielen naši reprezentanti na čele so sestrami Fialkovými, ale aj naša talentovaná mládež a všetky biatlonové kluby. Na tejto kolieskovej dráhe sa v auguste budúceho roka uskutočnia letné Majstrovstvá sveta na kolieskových lyžiach,“ uviedol prezident SZB Peter Vozár.

„Trať rozšírime, predĺžime a použitie asfaltobetónovej obrusnej vrstvy spolu s novým šírkovým usporiadaním umožní celoročné využívanie areálu,“ popísal Robert Humenik, oblastný manažér spoločnosti Skanska SK.

„V súčasnosti sa na stavenisku realizujú zemné práce v úsekoch, kde doteraz neboli spevnené cesty. Po dodávke špeciálnych vysokotlakových rúr začneme postupne budovať nové rozvody zasnežovania celého biatlonového centra spolu s rozvodmi verejného osvetlenia podľa požiadaviek projektu. Dĺžka týchto rozvodov je približne 2 000 metrov,“ doplnil informácie vedúci výrobného strediska spoločnosti Skanska SK Peter Ošvát.

25.5.2022 / Biatlon / Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené. /  Foto: Facebook/Národné biatlonové centrum v Osrblí