Načítavam...
Beháme.sk
Zvoľte veľkosť písma:
AaAaAaAaAa
Beháme.sk

Slovenský zväz biatlonu opäť ráta so ziskom, viac prostriedkov vyčlení na mládež

Slovenský zväz biatlonu opäť ráta so ziskom, viac prostriedkov vyčlení na mládež
Víkendové zasadnutie valného zhromaždenia Slovenského zväzu biatlonu (SZB) v Osrblí schválilo niekoľko kľúčových dokumentov vrátane rozpočtu na tento rok.
BRATISLAVA 29. júna - "Vďaka zodpovednému hospodáreniu, posilneniu manažérskych procesov a pravidelným kontrolám čerpania rozpočtu hospodáril zväz minulý rok so ziskom," informuje SZB.

"Podarilo sa nám zorganizovať dve kolá IBU CUP-u so ziskom, výrazne sme znížili náklady na administratívu a zväzová obchodná spoločnosť prináša pre zväz oveľa viac financií, ako v minulosti,“ objasnil viceprezident SZB pre ekonomiku Maroš Badáň.
Poda vedenia SZB by mal byť rozpočet zväzu opäť plusový napriek splácaniu starých dlhov z minulosti. "Som veľmi rád, že napriek ťažkej pandemickej dobe sa nám podarilo nájsť nových partnerov pre zväz. Pozitívne vnímam aj to, že sa nám postupne darí spájať ľudí v biatlone, nie rozdeľovať,” povedal prezident SZB Peter Vozár.

Zdôraznil tiež, že prioritou zväzu je podpora mládeže a reprezentácie. Obe tieto zložky by mali v olympijskej sezóne dostať výrazne viac prostriedkov na prípravu aj na materiálne zabezpečenie.

29.6.2021 / Biatlon / Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené. /  Foto: Bigstock