Načítavam...
Beháme.sk
Zvoľte veľkosť písma:
AaAaAaAaAa
Beháme.sk

Peter Vozár sa opäť uchádza o post prezidenta SZB, pred voľbami nemá protikandidáta

Peter Vozár sa opäť uchádza o post prezidenta SZB, pred voľbami nemá protikandidáta
Peter Vozár by mal pokračovať na poste prezidenta Slovenského zväzu biatlonu (SZB) aj v nasledujúcom funkčnom období.
BRATISLAVA 4. apríla - Ako informuje zväz, pred voľbami naplánovanými na sobotu 9. apríla totiž nemá protikandidáta. Voľby sa budú konať v Národnom biatlonovom centre v Osrblí a okrem prezídia budú delegáti SZB voliť aj členov Disciplinárnej komisie.

Peter Vozár vedie SZB od decembra 2019, vtedy na poste prezidenta nahradil Tomáša Fuska. V prípade znovuzvolenia by jeho mandát pokračoval ďalšie štyri roky. "Do užšieho vedenia zväzu kandidujú viacerí súčasní alebo bývalí členovia Prezídia SZB. Zo súčasných členov Prezídia opäť kandiduje na post viceprezidenta pre štátnu športovú reprezentáciu úspešný mládežnícky tréner Peter Kazár, na post viceprezidenta pre ekonomiku a marketing Maroš Badáň, funkciu viceprezidenta pre kluby chce obhájiť Jaroslava Lauková, v práci viceprezidenta pre mládež chce pokračovať Ľubomír Machyniak, ktorého protikandidátom je Pavol Horniak," referuje zväz.

Z bývalých členov Prezídia kandiduje na post viceprezidenta pre technické záležitosti Ondrej Kosztolányi a o funkciu viceprezidenta pre športovcov sa uchádza trénerka Janka Daubnerová. "Obaja kandidáti už tieto funkcie zastávali aj v minulosti," pripomenul zväz.

4.4.2022 / Biatlon / Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené. /  Foto: SITA