Načítavam...
Beháme.sk
Zvoľte veľkosť písma:
AaAaAaAaAa
Beháme.sk

Paulína Fialková sa zlepšila oproti Pekingu a v rýchlostných pretekoch finišovala trinásta

Paulína Fialková sa zlepšila oproti Pekingu a v rýchlostných pretekoch finišovala trinásta
Najlepšia slovenská biatlonistka Paulína Fialková po roku opäť načasovala formu na záver sezóny. V sobotňajších rýchlostných pretekoch na 7,5 km vo fínskom Kontiolahti finišovala na trinástom mieste a o jednu priečku vylepšila svoje sezónne maximum na tejto trati z nedávnych zimných olympijských hier v Pekingu.
BRATISLAVA 6. marca -  Staršia zo sestier Fialkových minula len jeden výstrel na položke v stoji, ak by trafila, mohla skončiť možno aj v najlepšej šestke. Jej sestra Ivona Fialková skončila so štyrmi chybami na strelnici päťdesiata šiesta, Mária Remeňová s dvomi chybnými výstrelmi ešte tri priečky za ňou. Všetky tri Slovenky sa predstavia v nedeľňajších stíhacích pretekoch na 10 km.

"Paulína Fialková si verila, rýchlo i presne strieľala a na trati dostala iba 34 sekúnd. Aj s jednou chybou dosiahla špičkový výsledok, s nulou by bola zrejme piata. Skvelé je, že pred stíhačkou má výbornú pozíciu. Na desiatu pretekárku stráca len dve sekundy. Určite jej nedeľa bude chutiť," napísal špecializovaný web slovenskybiatlon.sk.

Víťazkou sa stala Nemka Denise Herrmannová. Olympijská šampiónka z Pekingu z vytrvalostných pretekov vyhrala s náskokom piatich sekúnd pred Nórkou Tiril Eckhoffovou a 5,2 s Švédkou Stinou Nilssonovou. Na olympijskú šampiónku z Pekingu, Nórku Marte Olsbuovoú Röiselandovú zostalo ôsme miesto. Napriek tomu so 685 bodmi Röiselandová zostala na čele Svetového pohára o 86 bodov pred Švédkou Elvirou Öbergovou a Bieloruskou Dzinarou Alimbekavovou. P. Fialkovej patrí 38. miesto so 127 bodmi.

6.3.2022 / Biatlon / Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené. /  Foto: SITA/AP