Načítavam...
Beháme.sk
Zvoľte veľkosť písma:
AaAaAaAaAa
Beháme.sk

Nórka Röiselandová ukončí kariéru podujatím SP v Osle, po chorobe jej chýba motivácia

Nórka Röiselandová ukončí kariéru podujatím SP v Osle, po chorobe jej chýba motivácia
Nórska biatlonistka Marte Olsbuová Röiselandová ukončí bohatú a úspešnú kariéru po tohtotýždňovom záverečnom podujatí Svetového pohára 2022/2023 v domácom stredisku Oslo Holmenkollen.
BRATISLAVA 14. marca - Tridsaťdvaročná trojnásobná olympijská víťazka a 13-násobná majsterka sveta priznala, že už nemá motiváciu naplno sa venovať športu tak, aby sa udržala vo svetovej špičke.

Röiselandová vynechala úvod aktuálnej sezóny pre pásový opar a podľa jej slov pochybovala, či jej telo bude fungovať tak ako predtým. Napokon zažila úspešný návrat do akcie s dvomi víťazstvami v pretekoch Svetového pohára a tromi medailami na svetovom šampionáte v nemeckom Oberhofe. Celkovo v kariére dosiahla 19 triumfov v SP, jeden veľký krištáľový glóbus za celkové prvenstvo v seriáli a dva za rýchlostné a stíhacie preteky. Na MS získala spolu 17 cenných kovov a na ZOH sedem.
"Biatlon bude navždy v mojom srdci. Preto je niečo výnimočné a spojené s množstvom emócií, že tu dnes stojím a hovorím, že v Holmenkollene absolvujem moje posledné preteky Svetového pohára. Tento krok je pre mňa zvláštny a veľmi smutný, ale zároveň sa naozaj teším na to, čo mi život ponúkne," vyhlásila Röiselandová podľa webu eurosport.de.

Legendárny nórsky biatlonista Ole Einar Björndalen zložil svojej krajanke poklonu. "Má za sebou šialenú kariéru. V mladosti nebola najväčší talent, ale vo svojej kariére toho dosiahla neskutočne veľa," povedal 49-ročný osemnásobný olympijský šampión a 20-násobný majster sveta, ktorý považuje Röiselandovú za "biatlonovú ikonu".
14.3.2023 / Biatlon / Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené. /  Foto: SITA/AP