Načítavam...
Beháme.sk
Zvoľte veľkosť písma:
AaAaAaAaAa
Beháme.sk

Mladšia zo slovenských sestier ukončila aktívnu kariéru z viacerých dôvodov

Mladšia zo slovenských sestier ukončila aktívnu kariéru z viacerých dôvodov
V budúcej sezóne Svetového pohára v biatlone nebude reprezentovať Slovensko ani jedna zo sestier Fialkových. Kým 30-ročná Paulína Bátovská Fialková nedávno prerušila kariéru z dôvodu tehotenstva, o dva roky mladšia Ivona Fialková oznámila v piatok na sociálnej sieti koniec aktívnej kariéry. 
BRATISLAVA 15. júla - Údajne o tom začala uvažovať už po skončení uplynulej sezóny. "Nie je vôbec ľahké urobiť rozhodnutie o konci biatlonovej kariéry. Aj preto píšem tento príspevok až teraz v lete. Moja cesta profesionálnej športovkyne sa končí. Rozhodla som sa na základe osobných, ale aj zdravotných dôvodov. Vrcholový šport bol doteraz môj život a priznám sa, že často som mala pocit, že som tomu dala viac ako sa mi vrátilo v podobe výsledkov. Keď sa teraz spätne obzriem na moje výsledky a vidím 5. miesto nz OH, 6. miesto z MS a viaceré umiestnenia v Top10, som na seba hrdá. Rovnako hrdá som na náš tím a na všetko, čo sme za tie roky spolu zvládli," napísala Ivona na svojom fejsbúku.

Mladšia zo slovenských biatlonových sestier priznala, že nemala počas kariéry ideálne podmienky na trénovanie. "Športovať na Slovenku nie je vždy jednoduché. Držali to pokope rodina, VŠC Dukla Banská Bystrica, sponzori, aktuálne vedenie zväzu a aj vy fanúšikovia, ktorí ste fandili v dobrom aj v zlom. Ďakujem. V biatlone sa často používa fráza "prechádzam na druhú stranu". Som zvedavá ako tam bude. Vidíme sa," doplnila už bývala slovenská reprezentantka.

Ivona Fialková absolvovala vo Svetovom pohári biatlonistiek dokopy 162 pretekov, jej najlepšie umiestnenie na tomto fóre je 7. priečka zo šprintu v slovinskej Pokljuke v sezóne 2022/2023 a zo stíhacích pretekov vo švédskom Östersunde v marci 2021. Na majstrovstvách sveta skončila najvyššie šiesta v stíhacích pretekoch v talianskej Anterselve v roku 2020 a v štafete žien na MS 2019 v Östersunde. Zúčastnila sa aj na dvoch olympiádach, v Pjongčangu 2018 prispela k 5. pozícii ženskej štafety.

15.7.2023 / Biatlon / Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené. /  Foto: SITA