Načítavam...
Beháme.sk
Zvoľte veľkosť písma:
AaAaAaAaAa
Beháme.sk

Majster sveta Dmytro Pidručnyj bráni rodné mesto Ternopiľ, súperi ho podporujú cez sociálne siete

Majster sveta Dmytro Pidručnyj bráni rodné mesto Ternopiľ, súperi ho podporujú cez sociálne siete
Ukrajinskí biatlonisti sa nepredstavia na posledných troch zastávkach Svetového pohára. Bránia svoju vlasť pred ruskou inváziou.
BRATISLAVA 2. marca - Ukrajinský bývalý majster sveta Dmytro Pidručnyj vyvolal svojim emotívnym príspevkom z vojny mnohé reakcie z celého biatlonového sveta. “Som vďačný všetkým, ktorí mi píšu a majú strach o moju rodinu, aj tým, ktorí pomáhajú Ukrajine,“ napísal na svoj Instagram tridsaťročný športovec.

Na fotografii pózuje vo vojenskej uniforme s prilbou. “Momentálne sa nachádzam vo svojom rodnom meste Ternopiľ a slúžim v Národnej garde Ukrajiny. Snímka vznikla počas leteckého poplachu.“ Ešte pred dvoma týždňami hájil ukrajinské farby na zimných olympijských hrách v Pekingu. Obsadil tam trináste miesta v rýchlostných aj stíhacích pretekoch.

Na hrdinský čin Pidručného reagovalo veľa jeho kolegov. “Zostaňte silní,“ odpovedal na príspevok bývalý majster sveta Benedikt Doll z Nemecka. “Všetci sme s vami,“ napísal Talian Thomas Bormolini. “Dávajte na seba pozor a zostaňte silní,“ reagovala nórska olympijská víťazka Tiril Eckhoffová. Mnohí z nich sa rozhodli v týchto dňoch pretekať s páskami v národných ukrajinských farbách - žltej a modrej. Informoval o tom portál ORF.
Vinou ruskej invázie sa na posledných troch zastávkach Svetového pohára nepredstaví ani jeden ukrajinský biatlonista. Podľa správ bojujú na frontových líniách aj ďalší biatlonisti vrátane Júlie Džimovej, ktorá na ZOH 2014 v Soči získala s ukrajinskou štafetou olympijské zlato.

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

Svetový biatlon zasiahla smrť iba devätnásťročného Jevhena Malyševa, ktorý padol počas bojov. V tomto čase mohol štartovať na juniorskom svetovom šampionáte v americkom Soldier Hollow. Miesto toho narukoval a zomrel pri obrane vlasti. Narodil sa v roku 2002.

Trénerom ukrajinskej mužskej reprezentácie je slovenský tréner Juraj Sanitra. Pri tíme pôsobí od roku 2016. Najväčší úspech dosiahol na majstrovstvách sveta 2019, keď jeho zverenec Dmytro Pidručnyj získal titul majstra sveta vo vytrvalostných pretekoch. Najlepším jeho tohtosezónnym výsledkom je siedme miesto z rýchlostných pretekov v rakúskom Hochfilzene. V priebežnom hodnotení SP mu patrí 34. priečka.
2.3.2022 / Biatlon / Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené. /  Foto: SITA/AP