Beháme.sk
Zvoľte veľkosť písma:
AaAaAaAaAa
Beháme.sk

Kapustová so striebrom vo vytrvalostných pretekoch junioriek na mládežníckych MS v Estónsku

Slovenská biatlonistka Ema Kapustová získala striebornú medailu v nedeľňajších vytrvalostných pretekoch junioriek na 12,5 kilometra na mládežníckych majstrovstvách sveta v estónskom Otepää.
BRATISLAVA 26. februára - Predviedla bezchybnú streľbu a v cieli klasifikovali na 2. priečke so stratou 1:23,9 min na víťaznú Nemku Juliu Tannheimerovú. Tretia skončila Slovinka Lena Repincová s mankom 1:47,1 min.

„Dnes to bolo veľmi náročné. Už na rozjazde som sa cítila celkom unavene. Ani na tej trati to nebolo úplne super, nešlo sa mi dobre. Snažila som sa tie kolá rovnomerne rozložiť, aby som v tom poslednom mohla ešte trochu zrýchliť,“ okomentovala Kapustová nedeľňajší úspech na webe slovenskybiatlon.sk.
Základným stavebným kameňom pre zisk striebornej medaily bol výsledok na strelnici, kde Kapustová ani raz neminula. „Dnes to bolo také ustrážené. Nebola som si istá tými ranami, takže som tam stála trošku dlhšie, ale som rada, že tam padli štyri nuly. V dnešných podmienkach bolo jasné, že štyri nuly môžu spraviť pekný výsledok. Ďakujem servisu za lyže, pretože to držalo dobre vo všetkých kolách,“ dodala Kapustová.

V súťaži sa predstavili aj ďalšie tri slovenské reprezentantky. Kristína Makovínyová skončila na 32. priečke so stratou 8:00,6 min, Sára Pacerová obsadila 40. miesto so stratou 9:56,6 min a Alžbeta Garguláková bola na 68. pozícii (+14:06,1 min).

26.2.2024 / Biatlon / Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené. /  Foto: SITA