Načítavam...
Beháme.sk
Zvoľte veľkosť písma:
AaAaAaAaAa
Beháme.sk

Fialkové v lete trénovali s Bartkom, Balogom a Šimom. Slovákov najbližšie čakajú MS v letnom biatlone v Česku

Fialkové v lete trénovali s Bartkom, Balogom a Šimom. Slovákov najbližšie čakajú MS v letnom biatlone v Česku
Tréner Tomáš Kos okrem sestier Paulíny a Ivony Fialkových vedie aj Michala Šimu, Šimona Bartka a Mateja Balogu, pod vedením Lukáša Daubnera sa pripravujú Veronika Machyniaková, Henrieta Horvátová, Júlia Machyniaková, Tomáš Sklenárik a Lukáš Ottinger.
BRATISLAVA 18. augusta - Slovenskí reprezentanti v biatlone sa napriek teplému počasiu naplno pripravujú na novú zimnú sezónu. Sestry Paulína a Ivona Fialkové ukončení spolupráce s trénerkou Annou Murínovou zamierili k českému koučovi Tomášovi Kosovi, ich príprava tak prebieha po boku Michala Šimu, Šimona Bartka a Mateja Balogu.

"Táto skupina reprezentantov v úvode absolvovala sústredenie v slovinskej Pokljuke, kde úvodný kemp naznačil, že táto príprava nebude jednoduchá a chlapci s dievčatami budú musieť zo seba dostať maximum. Neskôr absolvovali náročné sústredenie v talianskej Anterselve, kde sa vo vysokých výškach pripravovali na blížiace sa olympijské hry v Pekingu. Letný cyklus náročných tréningov zavŕšili v rakúskom Obertilliachu, kde sa stretli aj s druhou skupinou, vedenou trénerom Lukášom Daubnerom," informuje oficiálny web Slovenského zväzu biatlonu (SZB).
Pod taktovkou trénera Daubnera sa pripravujú Veronika Machyniaková, Henrieta Horvátová a Júlia Machyniaková spolu s Tomášom Sklenárikom a Lukášom Ottingerom. "Tréner Daubner sa im pokúsi uľahčiť prechod z juniorskej do mužskej kategórie. Táto skupina začala letnú prípravu výjazdom do Chorvátska. Mesto Vodice a jeho okolie bolo ideálnou destináciou pre cyklistickú prípravu tejto skupiny. Druhý kemp letnej prípravy absolvovali v Obertilliachu, kde sa už venovali behu na kolieskových lyžiach a streľbe. Záverečný kemp, absolvovali spolu so skupinou trénera Kosa opäť v Obertilliachu a slovenská biatlonová reprezentácia tak bola konečne kompletná," uvádza SZB.

Aktuálne Slováci trénujú v domácich podmienkach a chystajú sa na majstrovstvá sveta v letnom biatlone v Novom Meste na Morave (26.-29.8.). Tam bude štartovať aj Tomáš Hasilla, ktorý sa celé leto pripravoval individuálne pod taktovou skúseného kouča Daniela Kuzmina.

Ako ďalej informoval SZB, juniorská reprezentácia v 19-člennom zložení pod vedením trénera Petra Kazára absolvovala dvojtýždňovú prípravu v Obertilliachu a v súčasnosti sa tiež pripravujú na blížiace sa MS v letnom biatlone.

18.8.2021 / Biatlon / Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené. /  Foto: Facebook/Paulína Fialková