Načítavam...
Beháme.sk
Zvoľte veľkosť písma:
AaAaAaAaAa
Beháme.sk

Češka Soukalová sa stratila v talianskych Alpách počas cyklovýletu, noc strávila úplne sama pod holým nebom

Češka Soukalová sa stratila v talianskych Alpách počas cyklovýletu, noc strávila úplne sama pod holým nebom
Mimoriadne nepríjemnú skúsenosť má za sebou bývalá česká reprezentantka v biatlone Gabriela Soukalová.
BRATISLAVA 23. septembra - Tridsaťdvaročná trojnásobná olympijská medailistka a dvojnásobná svetová šampiónka sa totiž počas dovolenky v talianskych Alpách stratila počas cyklovýletu a záchranári ju márne hľadali celú noc. Nájsť sa ju podarilo až na druhý deň.

Ako informuje web aktualne.cz s odvolaním sa na taliansky portál laprovinciadisondrio.it, bývalá športovkyňa trávi dovolenku v stredisku Livigno a v stredu sa sama vybrala na cyklovýlet. Údajne však zablúdila a ešte sa stihla ozvať prostredníctvom mobilného telefónu, na ktorom sa jej však vzápätí vybila batéria. Zostala tak v teréne bez možnosti lokalizácie.
Na pomoc sa jej vybrali záchranné zložky, ktoré však s hľadaním nepochodili a Soukalová strávila noc v nadmorskej výške 2270 metrov bez akéhokoľvek prístrešku. Až keď vo štvrtok ráno začuli jej krik pri miestnom jazere, privolaní hasiči a záchranári ju našli poriadne uzimenú. Do bezpečia ju transportovali vrtuľníkom a mala by byť v poriadku.

Gabriela Soukalová ukončila profikariéru v roku 2019. Predtým získala tri cenné kovy na ZOH 2014, z MS má na svojom konte dve zlaté, dve strieborné a dve bronzové medaily. V sezóne 2015/2016 sa stala celkovou víťazkou biatlonového Svetového pohára.

24.9.2022 / Biatlon / Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené. /  Foto: SITA/AP