Načítavam...
Beháme.sk
Zvoľte veľkosť písma:
AaAaAaAaAa
Beháme.sk

Bývalú biatlonistku Kuzminovú vyhlásili za športovú osobnosť mesta Banská Bystrica

Bývalú biatlonistku Kuzminovú vyhlásili za športovú osobnosť mesta Banská Bystrica
Do Siene slávy uviedli za celoživotné pôsobenie a za šírenie dobrého mena mesta v oblasti rozvoja športu basketbalového trénera Tibora Vasiľka
BANSKÁ BYSTRICA 1. októbra - Športovou osobnosťou mesta pod Urpínom za uplynulý rok sa stala trojnásobná olympijská víťazka Anastasia Kuzminová. Do Siene slávy uviedli za celoživotné pôsobenie a za šírenie dobrého mena mesta v oblasti rozvoja športu basketbalového trénera Tibora Vasiľka. V stredu prijal primátor Banskej Bystrice Ján Nosko v Sobášnej sieni Radnice na Námestí SNP športové kolektívy, osobnosti a športovcov, ktorí skvelými výsledkami úspešne reprezentovali Banskú Bystricu v uplynulom roku. Napriek súčasnej epidemiologickej situácii, ktorá neumožňuje organizovať podujatia a galavečery v rozsahu ako po uplynulé roky, sa oceneným poďakoval za všetkých Banskobystričanov a odovzdal im pamätnú plaketu.
Medzi ocenenými jednotlivcami a športovými kolektívmi v jednotlivých kategóriách nechýbali všetci tí, ktorí sa v uplynulom roku postarali o neopakovateľné športové zážitky. Poďakovanie však patrí všetkým športovcom, ktorí úspešne reprezentujú mesto Banská Bystrica a neboli medzi laureátmi tohtoročného oceňovania. Samospráva sa taktiež poďakovala Anastasii Kuzminovej a Tomášovi Surovému za mimoriadny prínos v oblasti športu pri príležitosti ukončenia ich športovej kariéry.

"Žijeme v neľahkej dobe, preto som rád, že napriek tohtoročnej mimoriadnej situácii súvisiacej s pandémiou koronavírusu sa nám napokon podarilo na druhýkrát stretnúť aspoň v komornom duchu. Ste pýchou nášho mesta, motiváciou pre deti, mládež i starších a ja som hrdý, že reprezentujete Banskú Bystricu doma aj v zahraničí. Ďakujem vám za šírenie dobrého mena a povedomia o našom meste. Verím, že tí z vás, ktorí ste sa rozhodli svoju športovú kariéru ukončiť, budú športové úspechy a nadšenie ďalej šíriť pri výchove mladých športovcov," povedal primátor v závere Európskeho týždňa športu, ktorý patril poďakovaniu Najlepším športovcom mesta Banská Bystrica za rok 2019.

Filozofiou radnice pri výbere ocenených športovcov je vybrať z nominácií juniorské a seniorské kategórie, osobnosti v oblasti športu za príslušný rok. Navrhovaný športovec je obyvateľ Banskej Bystrice alebo reprezentant športového klubu sídliaceho na území mesta. Tohtoročnou novinkou je digitalizácia Siene slávy v Robotníckom dome, ktorú samospráva vybavila novými LCD panelmi a interaktívnou obrazovkou. Na paneloch budú prezentovaní laureáti cien Najlepší športovci mesta Banská Bystrica ako aj osobnosti, ktoré do nej už patria.

1.10.2020 / Biatlon / Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené. /  Foto: SITA