Pohybu by sa človek podľa neho mal venovať postupne a neuchyľovať sa k žiadnym extrémom. „Toto je najčastejšia chyba, ktorú ľudia predovšetkým pri chudnutí robia – zo dňa na deň začnú držať diéty, ktoré nedávajú zmysel, sú na seba pedantsky prísni alebo šialene cvičia. Tento spôsob však nikdy nepovedie k úspechu. Zmeny musia byť plynulé, preto je potrebné postupovať krok za krokom a dokázať oceniť aj malú zmenu. Nechcite všetko hneď, dajte svojmu telu čas sa adaptovať. Začnite športovať aspoň dvakrát týždenne po 30 až 60 minút a následne zľahka, postupne pridávajte, na pravidelnosti aj na tempe,“ priblížil Skála. Dôležitú úlohu pritom podľa neho zohráva nielen pravidelnosť pohybu, ale aj rovnaký čas, kedy sa mu človek venuje.
Ak človeka nebaví dlhodobo žiadny konkrétny šport, treba podľa Skálu striedať aktivity a skúšať nové veci. „Pristupujte k športu s nadhľadom a ľahkosťou. Začnite rýchlejšou chôdzou na dlhšie trate, potom skúste indiánsky beh alebo vyrazte na bicykel. Zacvičiť si môžete aj v domácom prostredí,“ vymenoval odborník. Obzvlášť u začiatočníkov je zároveň podľa neho nesmierne dôležitá správna technika cviku, preto ju odporúča spočiatku konzultovať s trénerom či špecialistom. Svojim zverencom tiež radí vytvoriť si tréningový plán. „Vďaka nemu viete, akému športu sa budete v daný deň venovať, koľko vám bude daná trasa či aktivita trvať a aké cviky bude zostava obsahovať. S plánom využijete čas efektívnejšie. Nebudete sa rozptyľovať hľadaním náradia či nasledovného cviku a nestratíte zbytočne chuť a motiváciu do cvičenia,“ vysvetlil Skála.
Po športovej aktivite zároveň odporúča motivačne sa odmeniť niečím zdravým. „Ideálnou a najmä rýchlou voľbou po cvičení je kvalitný proteínový nápoj. Je ľahko stráviteľný, takže nezaťaží žalúdok. Ak si namiešate kokteil, ktorý obsahuje viac ako 60 percent bielkovín, vlákninu, vitamíny, minerály a len minimum cukru, buďte si istí, že vám dodá potrebnú energiu, osvieži a zasýti na dlhší čas,“ uviedol Skála.