Načítavam...
Beháme.sk
Zvoľte veľkosť písma:
AaAaAaAaAa
Beháme.sk

VIDEO: Ako si správne zaviazať bežeckú obuv?

VIDEO: Ako si správne zaviazať bežeckú obuv?
Rozviazaná šnúrka stála na začiatku konca nejedného bežca bežiaceho 10 km, polmaratón či maratón. Ak neveríte, preverte si to sami, ale ja by som radšej veril tým, čo si tým už prešli.
Väčšinou sa šnúrka rozviaže tesne pred koncom pretekov, vy sa zohnete, aby ste si ju opäť zaviazali. Urobíte čo ste potrebovali a v snahe čo najrýchlejšie sa opäť rozbehnúť sa prudko postavíte. V nasledujúcej sekunde už ležíte na zemi a v ďalšej sa čudujete, kde ste sa tam vzali a čo tam vôbec robíte. K čomu došlo? K prostej veci.
V dôsledku zvýšenej námahy a čiastočnej dehydratácie sa vám zvýšil tlak, vo chvíli, keď ste sa prudko zdvihli, sa vám odkrvil mozog a vy ste spadli. Preto si pred pretekmi, alebo tréningom zaviažte šnúrky tak, že využijete na bežeckej obuvi aj tie dve zadné dierky, o ktorých dodnes neviete, na čo tam vlastne sú. Sú tam preto, aby ste si nesťahovali priehlavok a pritom mali nohu v topánke dobre fixovanú. Ako uviazať maratónsky uzol, vám ukáže nižšie priložené video.

Tento obsah tretích strán nie je zobrazený, kvôli chýbajúcemu povoleniu cookies tretích strán. V prípade, že chcete toto povolenie udeliť, môžete tak spraviť v nastaveniach cookies

Bez tohto súhlasu si môžete obsah otvoriť v samostatnom okne:
https://player.vimeo.com/video/293633731

Maratónsky uzol from on Vimeo.

5.10.2018 / Bežecká škola / Autor: Miloš Škorpil /  Foto: Bigstock