V Ústí nad Labem vyvrcholil seriál EuroHeroes. Polmaratón vyhrali Csere a Hrochová

Polmaratón v Ústí vyhrali Gáspár Csere z Maďarska a česká olympionička Tereza Hrochová.
Športový deň odštartoval o 9:00 hod novými pretekmi na 10 km. Nasledoval Český pohár v paracyklistike za účasti trojnásobnej paralympioničky Kataríny Antošovej. Potom bola na programe dm Rodinná míľa a popoludní  odštartoval polmaratón. Jeho nová trať bola ešte rýchlejšia a preťala dokonca aj dvakrát unikátnu industriálnu zónu areálu Spolchemie. Bežci si užili aplauz a skvelú atmosférou nielen pri štarte a v cieli na Mierovom námestí, ale pozdĺž celej trate, na ktorú svietili teplé lúče slnka.
Ženský polmaratón vyhrala česká olympionička Tereza Hrochová s vodičom Jirkom Homoláčom časom 1:12:00 pred Ukrajinkou Marynou Nemčenko (v cieli za 1:12:09). Tretia skončila Kristina Hendel (1:13:33) z Nemecka. Medzi mužmi  si dobehol pre víťazstvo Gáspár Csere časom 1:06:06. ,,Bolo naozaj veľké teplo a ja mám navyše rád kopcovitejšie trate. Chcel som vyhrať, a to sa podarilo, aj keď som chvíľu pochyboval, či ma Dmitrijs nepredbehne. O čas mi nešlo, už som aj tak nemal šancu na Euroheroes," povedal víťaz. Druhý dobehol lotyšský pretekár Dmitrijs Serjogins (1:06:42). Tretí skončil najlepší český bežec Damián Vích (1:07:03).
V Ústí nad Labem vyrcholila aj séria EuroHeroes. Štyri polmaratóny RunCzech s podporou Európskej atletiky tvoria sériu, ktorá má za cieľ podporovať európske bežecké talenty. Vďaka predchádzajúcim výsledkom (vyhral v Českých Budějoviciach a dobehol druhý v Olomouci) obhájil celkový triumf nemecký bežec Sebastian Hendel z Nemecka. Napriek tomu, že v Ústí chýbal, pretože sa pripravuje na Berlínsky maratón (29.9.2024), poslal aspoň video pozdrav.
Nové preteky na 10 km vyhral Šimon Koblížek v osobnom rekorde 31:26 min. ,,Prvý kilometer sme bežali vo dvojici, potom som už letel sám. Keby som mal parťáka, mohlo to byť ešte rýchlejšie," radoval sa spokojný triatlonista a študent Farmaceutickej fakulty UK v Hradci Králové.

„Sme nesmierne radi, že sa preteky nakoniec uskutočnili v plnom rozsahu. Ďakujeme mestu Ústí nad Labem za podporu, všetkým zložkám IZS, dobrovoľníkom a tiež všetkým obyvateľom, ktorí fandili pozdĺž trate. Budúci rok nás čaká 15. ročník, tešíme sa na spoločnú oslavu ," uviedol po pretekoch marketingový riaditeľ RunCzech Jiří Nečásek.

Posledným kolom tohtoročnej série RunCzech bude lesný beh Mattoni Liberec Nature Run (rodinné behy, 12 aj 22 km), ktorý sa koná za dva týždne 5. októbra.
Včera / Behy / Autor: br /  Foto: RunCzech