Načítavam...
Beháme.sk
Zvoľte veľkosť písma:
AaAaAaAaAa
Beháme.sk

Nedeľný polmaratón v Košiciach ovplyvní trasy MHD v meste

Nedeľný polmaratón v Košiciach ovplyvní trasy MHD v meste
Nedeľný polmaratón Košice Peace Half Marathon ovplyvní trasy autobusových aj električkových liniek. 
KOŠICE 12. mája – Opatrenia budú platiť v čase od 8:00 do približne 12:00. V tomto čase dôjde k vylúčeniu dopravy na uliciach Moyzesova, Bačíkova, Hviezdoslavova a Zimná. Informovala o tom Vladimíra Bujňáková z Dopravného podniku mesta Košice.

Električkové linky č. 2, 4, 6 a 7 a 9 budú premávať po upravených trasách, linka č. 1 premávať nebude. V úseku Havlíčkova – Námestie Maratónu mieru a späť bude premávať náhradná električková linka X, ktorá bude premávať len po východnej koľaji (smer Havlíčkova), a aj v smere na Nám. Maratónu mieru je nástup cestujúcich umožnený len zo zastávkových stanovíšť bežne slúžiacich pre smer Havlíčkova. Východzia zastávka Nám. Maratónu mieru bude na začiatku Komenského ulice oproti SPŠ strojníckej.

Autobusové zastávky Dom umenia (smer Alžbetina, Rektorát UPJŠ); Alžbetina, Rektorát UPJŠ; Slovenský rozhlas; Radnica Starého mesta; Hlavná pošta (smer Slovenský rozhlas); Námestie Maratónu mieru; Zimná; Technická univerzita; Botanická záhrada (smer Technická univerzita) nebudú obsluhované a autobusové linky č. 12, 17, 19, 22 a 36 budú premávať po obchádzkových trasách.
Organizátori MMM sa viac než pred tromi rokmi rozhodli popri tradičnom jesennom formáte vrátiť v novej podobe aj k téme jarného polmaratónu, ktorý bol dlhé roky spojený s traťou Košice – Seňa. Odložená premiéra mestského polmaratónu sa napokon uskutočnila až 29. augusta 2021. Dnes už nič nebráni tomu aby sa pôvodné zámery začali napĺňať, a po vlaňajšej vydarenej májovej premiére sa pre Košice Peace Half Marathon našiel v kalendári opäť termín spojený s nedeľou 14. mája 2023. 

Otestovaná trať sa plne osvedčila, a preto na jej podobe nie je potrebné nič meniť. Popri tých, ktorí absolvujú plné dva okruhy a zapíšu si na svoje konto 21 km a 97 m sú doplnkovými disciplínami jednookruhový Štvrťmaratón a Minimaratón s dĺžkou 4,2 km. Štart pretekov je naplánovaný na 9.00 hod.
13.5.2023 / Behy / Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené. /  Foto: Maratónsky klub Košice – Eugen Bernáth