Pochodne navrhlo štúdio Carlo Ratti Associati v Turíne. V Miláne pochodne priniesli niekdajšia olympijská víťazka v bežeckom lyžovaní Stefania Belmondová s dvojnásobnou paralympijskou šampiónkou v šerme na vozíku Beatrice Viovou. v Osake to boli paralympijská šampiónka v paraatletike Martina Caironiová a bronzová medailistka v krasokorčuľovaní zo ZOH 2014 Carolina Kostnerová.

Pochodne vážia po 1060 gramov a vyrobili ich v Taliansku. Olympijská je svetlomodrá, paralympijská bronzová. Dizajn umožňuje ich opätovné použitie a doplnenie až 10-krát. Horák pochodne bude poháňaný skvapalneným bioplynom vyrobeným hlavne z odpadu, napríklad použitého kuchynského oleja a živočíšnych tukov. Ich tvar pripomína flautu a sú navrhnuté tak, aby zvýraznili plameň a udržali ho mimo dosahu športovcov.
Podľa tradície olympijskú pochodeň zapália v chráme bohyne Héry v gréckej Olympii. Stane sa tak 26. novembra 2025, nasledovať bude presun do Atén a v ktorých zotrvá do 4. decembra. Plameň začne svoju cestu po Taliansku v Ríme o dva dni neskôr.
Absolvuje púť celým Talianskom a do Milána príde 5. februára, teda deň pred úvodným ceremoniálom ZOH na ikonickom štadióne San Siro.
Po oficiálnom začiatku sa hry uskutočnia na celom severe krajiny - od Milána až po lyžiarske stredisko Cortina d'Ampezzo blízko hraníc s Rakúskom.