Šprint voľnou technikou v Quebecu pre Klaeba a Nilssonovú

Svetový pohár v behu na lyžiach - Quebec (Kan.)
QUEBEC 22. marca - Nórsky reprezentant Johannes Hösflot Klaebo a Švédka Stina Nilssonová zvíťazili v piatkových šprintoch voľnou technikou na 1,6 km v rámci Svetového pohára v behu na lyžiach v kanadskom Quebecu. Slováci chýbali v štartovej listine už v kvalifikácii.

Nórsky favorit Klaebo zvíťazil po kvalifikácii aj vo finálovej jazde. Druhé miesto obsadil Talian Federico Pellegrino a tretie krajan viťaza Sindre Björnestad Skar. Dvadsaťdvaročný Klaebo zaznamenal deviate víťazstvo v tohtosezónnych šprintoch, celkovo sa vo svojej kariére tešil z 25. triumfu v rámci SP. Klaebo sa stal suverénnym víťazom v boji o malý glóbusu za triumf v tejto disciplíne.
Víťazkou šprintu žien sa stala Švédka Stina Nilssonová, na pódiu s ňou boli krajanky Maja Dahlqvistová a Jonna Sundlingová (najrýchlejšia v kvalifikácii). Dvadsaťpäťročná Nilssonová uspela v šiestom tohtosezónnom šprinte voľnou technikou, celkovo si na svoje konto pripísala 21. kariérne víťazstvo v pretekoch SP. Rovnako ako Klaebo získala malý glóbusu za triumf v tejto disciplíne.

V boji o veľký glóbus vedú pred poslednými troma pretekmi Klaebo a jeho krajanka Ingvild Flugstad Östbergová.

Svetový pohár v behu na lyžiach - Quebec (Kan.) - piatok:

Muži - šprint voľnou technikou na 1,6 km: 1. Johannes Hösflot Klaebo (Nór.) 3:22,14 min, 2. Federico Pellegrino (Tal.) +1,10 s, 3. Sindre Björnestad Skar (Nór.) +1,55, 4. Alexander Bolšunov (Rus.) +1,57, 5. Johan Häggström (Švéd.) +15,06, 6. Lucas Chanavat (Fr.) +33,76Ženy - šprint voľnou technikou na 1,6 km: 1. Stina Nilssonová 3:44,80 min, 2. Maja Dahlqvistová +0,01 s, 3. Jonna Sundlingová (všetky Švéd.) +1,28, 4. Maiken Caspersen Fallová (Nór.) +10,01, 5. Frida Karlssonová (Švéd.) +10,59, 6. Sadie Bjornsenová (USA) +14,43
22.3.2019 / Beh na lyžiach / Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené. /  Foto: SITA/AP