Slovenky nezačali na MS v Nemecku dobre, nepostúpili z kvalifikácie šprintu klasickou technikou

Alena Procházková obsadila 40. priečku, Barbora Klementová 59. pozíciu. Do hlavnej súťaže postúpila najlepšia tridsiatka.
BRATISLAVA 25. februára - Slovenské reprezentantky v behu na lyžiach Alena Procházková a Barbora Klementová nepostúpili na majstrovstvách sveta v klasických lyžiarskych disciplínach v nemeckom Oberstdorfe z kvalifikácie šprintu klasickou technikou do 30-člennej hlavnej súťaže. Medzi 109 klasifikovanými pretekárkami obsadila Procházková 40. priečku a od postupu ju delili viac ako tri sekundy, Klementová skončila na 59. pozícii s mankom cez 15 sekúnd za postupom.

Najlepší čas v kvalifikácii dosiahla Švédka Johanna Hagströmová, druhá bola Nórka Maike Caspersen Fallová a tretia Fínka Johanna Matintalová. V elitnej osmičke skončili iba reprezentantky Nórska, Švédska a Fínska. Hlavná súťaž v šprinte klasickou technikou je na programe od 11.30 h.

Alenu Procházkovú a Barboru Klementovú na MS v Nemecku čaká ešte jedna disciplína, v nedeľu 28. februára sa spolu predstavia v ženskom tímšprinte. Medzi mužmi bude na šampionáte štartovať len Ján Koristek.

Muži majú kvalifikáciu naplánovanú od 9.50 h a hlavnú súťaž spolu so ženami od 11.30 h, Slovensko nebude mať zastúpenie.

25.2.2021 / Beh na lyžiach / Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené. /  Foto: SITA/AP