Na putovných Štrbských bežkách sú zapísaní noví víťazi

Na Štrbskom Plese sa stretli fanúškovia bežeckého lyžovania. V nedeľu 19. februára 2017 bol na štvrtom ročníku verejných pretekov v behu na lyžiach prekonaný účastnícky rekord z minulého ročníka o viac ako 100 pretekárov. Celkovo odštartovalo 340 pretekárov a spolu s početným hľadiskom vytvorili skvelú atmosféru.
Organizátori opäť pripravili krátky šprintérsky okruh s prekážkami Snow Kidz Cross country sprint. Mladší pretekári súťažili na 500 metrovej trati a starší pretekári na 800 metrovej trati s ôsmimi prekážkami. Medzi slalomovými tyčami, rôznymi obrátkami a preskokmi sa najlepšie darilo Michalovi Malákovi a Laure Prílohovej. Táto disciplína bola najpopulárnejšia a vyskúšalo si ju spolu 153 pretekárov.

Najväčšie napätie bolo pri hromadných štartoch na 2 km a 5 km voľnou technikou. Pretekalo sa na homologizovaných okruhoch, na ktorých sa súťaží aj počas medzinárodných pretekov. Na dvojkilometrovej trati bolo spolu 85 bežcov, najrýchlejší boli Martin Mlynár z ŠKP Vysoké Tatry (5:44,4) a Ema Kapustová z Klubu biatlonu Revúca (06:36,1).

Historické lyže, ktoré slúžia ako putovná cena pre víťazov hlavnej kategórie, budú doplnené o ďalšie dve mená. Najrýchlejším mužom na 5 kilometrovej trati bol Michal Jurčo zo SKI Team Štrbské Pleso (12:01,4) a najrýchlejšou ženou Eva Lehotská z KBL Martin (16:22,7). 5 km trať si vyskúšalo 103 pretekárov a všetci, ktorí preťali cieľovú čiaru získali účastnícku medailu. Na 5 kilometrovej trati pretekali aj Igor Timko a Ivan Timko z hudobnej skupiny No Name, ktorí dali záštitu nad Štrbskými bežkami. Aj tento rok odovzdávali ceny spolu s bronzovým medailistom zo ZOH Vancouver Pavlom Hurajtom a riaditeľom pretekov Matúšom Jančíkom.

Popri peknom slnečnom počasí dotvárala atmosféru aj hudobno-zábavná skupina Traky. Pre najmenšie deti boli pripravené pre ich prvé krôčiky detské bežky a do fotoalbumov pribudne množstvo fotiek s maskotmi, s medveďom Štrbkom a dvoma svišťami.