Načítavam...
Beháme.sk
Zvoľte veľkosť písma:
AaAaAaAaAa
Beháme.sk

V talianskom regióne Benátsko sa pripravujú na to, aby ZOH 2026 boli dostupnejšie a inkluzívnejšie

V talianskom regióne Benátsko sa pripravujú na to, aby ZOH 2026 boli dostupnejšie a inkluzívnejšie
Predstavitelia talianskeho regiónu Benátsko, ktorý bude spoluorganizátorom zimných olympijských hier v roku 2026 v Miláne a Cortine d'Ampezzo, pripravili štúdiu o dostupnosti a inkluzívnosti s ohľadom na blížiace sa podujatie. Referuje o tom web insidethegames.biz.
BRATISLAVA 16. januára - Luca Zaia, prezident regiónu, v ktorom leží spomenuté stredisko Cortina d'Ampezzo, oznámil vytvorenie pracovnej skupiny zloženej z kvalifikovaných odborníkov a úradníkov. Tí budú mať za úlohu pripraviť schému, pomocou ktorej bude možné začleniť do ZOH aj ďalšie mestá v Benátsku, kde by sa mohli konať taktiež rôzne sprievodné podujatia a tie by mohli vygenerovať zisk z cestovného ruchu. 

„Šport nás učí spájať sa, zaviazať sa k spoločnému cieľu... V tomto prípade je cieľom umožniť každému vychutnať si jedinečné podujatie na svete v rovnakej miere,“ vyhlásil Zaia.

Štúdia sa tiež zameria na hlavné športové podujatia, ktoré sa v Cortine d'Ampezzo v sezóne 2022/2023. Získané údaje umožnia tým, ktorí vedú štúdiu, lepšie definovať usmernenia a implementačné kritéria predstavujúce najlepšie postupy uplatniteľné v kontexte olympijských hier v roku 2026.

Táto iniciatíva bude zameraná na podporu inkluzívnosti, pokiaľ ide o účasť na podujatiach a každodennom živote, s osobitným dôrazom na otázku dostupnosti, aby sa všetkým účastníkom zaručila možnosť využívať rovnaké služby a príležitosti, pričom sa majú odstrániť akékoľvek prekážky.
16.1.2023 / Ostatné / Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené. /  Foto: Bigstock