Zvoľte veľkosť písma:
AaAaAaAaAa
Beháme.sk

V šprinte titul pre Nemku Herrmannovú-Wickovú, Bátovská Fialková v tretej desiatke

Slovenská biatlonistka Paulína Bátovská Fialková v piatkových rýchlostných pretekoch žien na 7,5 km na majstrovstvách sveta v nemeckom Oberhofe bol po prvej streľbe v hre o medailu, no v druhej prišla o šancu na pódium a napokon ju klasifikovali až v tretej desiatke.
BRATISLAVA 10. februára - Tridsaťročná rodáčka z Brezna na položke v ľahu sklopila všetkých päť terčíkov a istá čas figurovala aj na čele hodnotenia. V stoji však minula dvakrát a vedela, že šanca na medailu sa rozplynula. V klasifikácii šprintu obsadila 25. priečku.

"V stoji som bola rozklepaná a možno som sa po prvej nule snažila bežať trochu 'nad', a potom sa to asi prejavilo na stojke. Nesadla mi tá položka a boli z toho dve chyby. Pokazila som to a veľmi ma to mrzí. Od začiatku až do konca som bežala na maximum. Aj v stíhačke dám do toho všetko," povedala Bátovská Fialková v prenose RTVS Šport.

Titul svetovej šampiónky si na radosť domáceho publika vybojovala 34-ročná Denise Herrmannová-Wicková, ktorá si po zlate stíhačke v Östersunde 2019 pripísala titul majsterky sveta aj v rýchlostných pretekoch. Olympijská šampiónka z Pekingu 2022 vo vytrvalostných pretekoch v piatok popoludní strieľala bezchybne a aj bežecky bola výborne pripravená. Na strelnici nezaváhala ani Švédka Hanna Öbergová a po druhej streľbe bola o takmer desať sekúnd pred Nemkou, záverečný okruh však mala pomalší ako nová šampiónka a v cieli jej namerali o 2,2 sekundy horší čas. Bezchybne strieľala aj ďalšia švédska reprezentantka Linn Perssonová a napokon získala bronz, dosiahla o 26,2 s horší čas ako Herrmannová-Wicková.
Úradujúca olympijská šampiónka v tejto disciplíne Nórka Marte Olsbuová Röiselandová po jednej chybe na prvej položke skončila štvrtá, od medaily ju delilo 5,1 sekundy. Štvornásobná svetová šampiónka z Pokljuky 2021 Tiril Eckhoffová v Oberhofe neštartuje. Líderka hodnotenia Svetového pohára Francúzka Julia Simonová na strelnici urobila dve chyby a obsadila desiatu priečku.

Rýchlostné preteky žien absolvovali aj ďalšie tri Slovenky. Ivona Fialková minula dvakrát na prvej položke a raz na druhej, s mankom 2:22,1 min na víťazku skončila na 47. poste, kvalifikovala sa tak aj do stíhacích pretekov. "Nezvykneme to hovoriť, ale dnes škoda ležky. V nej si verím a aj mi šla, takže škoda, že práve na nej som pohorela. Snažila som sa aj tak koncentrovať na maximum," zhodnotila.

Mária Remeňová na oboch streľbách minula raz a so stratou 3:10,4 min ju klasifikovali na 70. stupienku. Júlia Machyniaková po jednom zaváhaní na prvej položke nesklopila na druhej dva terče a napokon skončila na poslednej 95. pozícii (+4:43,6 min). Na štarte bolo spolu 96 pretekárok, do cieľa neprišla Fínka Venla Lehtonenová

10.2.2023 / Ostatné / Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené. /  Foto: SITA/Ap