Načítavam...
Beháme.sk
Zvoľte veľkosť písma:
AaAaAaAaAa
Beháme.sk

Skalka privíta jubilejný 50. ročník Bielej stopy

Skalka privíta jubilejný 50. ročník Bielej stopy
Jubilejný 50. ročník diaľkového behu na lyžiach Biela stopa sa na Skalke nad Kremnicou uskutoční 4. a 5. marca. Ide o jedny z najťažších pretekov série Euroloppet, ktoré majú množstvo priaznivcov doma i v zahraničí.
BANSKÁ BYSTRICA 19. februára – Ako za organizačný výbor Bielej stopy informoval Slavomír Hrúza, na príprave najväčšieho zimného podujatia na Slovensku sa pracuje už niekoľko týždňov.

„Pokračujeme v tradícii najväčšieho zimného športového podujatia zameraného na rozvoj telesnej kultúry všetkých vekových kategórií. Počnúc škôlkarmi v "Mini Bielej stope" a končiac najstaršími pretekármi, ako je pán Hazucha, ktorý má odbehnuté všetky ročníky a tento rok oslávi 80 rokov. Veľkosť podujatia odzrkadľuje aj počet ocenených vekových kategórií,“ informoval Hrúza s tým, že oceňujú 48 kategórií a udeľujú celkovo až 150 cien.
Hlavná časť pretekov sa koná v lyžiarskom stredisku Skalka pri Kremnici 4. až 5.marca 2023, keď počas soboty a nedele sa pretekári vydajú na 25-, 30- a 50-kilometrovú trať a žiaci základných škôl podľa veku na dva až osem kilometrov.

Podujatie sa rokmi menilo, no jeho podstata zostala zachovaná - preveriť si svoje bežecké sily uprostred zimnej prírody. Počet účastníkov sa v posledných ročníkoch zúžil približne na tisícku pretekárov a zjednodušil sa charakter tratí, kde sa štartuje a dobieha do cieľa na Skalke. Vyriešilo to problémy so snehovou pokrývkou v nižšie položených miestach, s prepravou batožiny, časomierou.
19.2.2023 / Ostatné / Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené. /  Foto: Bigstock