Načítavam...
Beháme.sk
Zvoľte veľkosť písma:
AaAaAaAaAa
Beháme.sk

Bežkovanie v národnom parku Slovenský raj je povolené, niektoré trasy zahatali popadané stromy

Bežkovanie v národnom parku Slovenský raj je povolené, niektoré trasy zahatali popadané stromy
Hoci je pohyb na lyžiach v Národnom parku Slovenský raj podľa platného návštevného poriadku povolený, jeho správa odporúča priaznivcom tohto športu využiť v súčasnosti oficiálne bežkárske areály.
POPRAD 15. decembra –  Veľa chodníkov v národnom parku totiž blokujú spadnuté stromy a konáre, ktoré neodolali náporu ťažkého snehu. Informovala o tom na sociálnej sieti Správa Národného parku Slovenský raj, ktorej zamestnanci postupne prerezávajú a spriechodňujú turistické chodníky.

Podľa návštevného poriadku je pohyb na lyžiach povolený na všetkých značených turistických chodníkoch, mimo roklín a exponovaných úsekov. „Radi by sme priaznivcov bežkovania momentálne nasmerovali v prvom rade do oficiálnych bežkárskych areálov, ako sú areál Mlynky Biele Vody, Areál bežeckého lyžovania Dobšinská Ľadová Jaskyňa - Snow Park Ľadová, prípadne tiež Lesný športový areál Grajnár,“ odporúča správa národného parku. Ako pripomenula, spomedzi turistických chodníkov je na lyžiach prejazdný, no bez upravenej stopy, modro značený chodník z Košiarneho briežku cez Bikšovu lúku a Tesninu na Klauzy a žlto značený chodník z Košiarneho briežku na Sedlo Medvedia hlava a Matku Božiu.
V Slovenskom raji je viac ako 300 kilometrov značkovaných turistických chodníkov. Správa národného parku však upozornila, že pri nápore snehu a ľadu v poslednom období popadalo veľké množstvo konárov a stromov na prístupové cesty a turistické chodníky. „Platí stále zvýšené riziko padania stromov, preto odporúčame zvážiť návštevu turistických chodníkov v lesnom prostredí,“ uviedla. Z rovnakého dôvodu sú uzatvorené rokliny Suchá Belá a Malý Kyseľ.
15.12.2023 / Ostatné / Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené. /  Foto: Bigstock