Načítavam...
Beháme.sk
Zvoľte veľkosť písma:
AaAaAaAaAa
Beháme.sk

Banskobystrický kraj podporuje údržbu bežkárskych tratí už šiesty rok

Banskobystrický kraj podporuje údržbu bežkárskych tratí už šiesty rok
Každý bežkár – začiatočník aj pokročilý, si môže vybrať vhodnú trať v Banskobystrickom kraji a zapojiť sa do súťaže Hybaj na bežky. 
BANSKÁ BYSTRICA 22. januára – Ako informovala marketingová manažérka Krajskej organizácie cestovného ruchu (KOCR) Banskobystrický kraj Turizmus Zuzana Jóbová, ide o unikátnu príležitosť, ako vytiahnuť ľudí von, podporiť aktívny oddych či dať si poriadne do tela behom na lyžiach v tichu a v obklopení prírodou. Krajská samospráva podporuje údržbu bežkárskych tratí už šiesty rok.

Aktuálna, v poradí už tretia výzva Hybaj na bežky dostatočne navnadí, aby bežkári dobre navoskovali bežky a vydali sa po bielych trasách naprieč Banskobystrickým krajom. Otvorené bežecké lokality a výborne upravené bežecké trasy prináša bežkárske spravodajstvo na sociálnych sieťach kraja Za horami, za dolami v pravidelných piatkových správach.
„Pravidlá výzvy Hybaj na bežky, ktorá trvá až do 31. marca, sú jednoduché. Hlavné krédo výzvy znie - bežkujte, fotografujte sa a zdieľajte fotky na vašom Instagram profile. Najprv si však bežkári musia vybrať bežecký trasu. Na výber majú buď týždenný tip na sociálnych sieťach Za horami, za dolami, alebo unikátnu platformu OutdoorActive na stránke zahoramizadolami.sk,” uviedla Daniela Volenská z KOCR Banskobystrický kraj Turizmus, ktorá koordinuje výzvu a bežkovanie v kraji marketingovo podporuje. Práve v platforme Outdoor Active je na výber viac ako 65 tratí pre bežecké lyžovanie. Pri každej trase sú uvedené informácie o dĺžke, náročnosti, možnosti parkovania, popis cesty, ako aj mapa, ktorá sa dá zdarma stiahnuť do telefónu.

Základnou podmienkou na zaradenie do výzvy Hybaj na bežky je urobenie jednej alebo viacerých fotografií a ich následné umiestnenie na Instragram spolu s dvoma povinnými hashtagmi: #hybajnabezky2024 a #zahoramizadolami. Žrebovanie o balíček praktických vecí sa koná každý týždeň a všetky fotografie sa stanú súčasťou záverečného žrebovania, kde víťaz získa darčekovú poukážku na nákup športového oblečenia alebo výstroja v hodnote 300 eur.

„Banskobystrický kraj podporuje údržbu bežkárskych tratí už šiesty rok, pretože v bežkovaní vidíme veľký potenciál pre rast návštevnosti kraja, pre rozvoj cestovného ruchu a pre podporu ekonomiky v regiónoch. S podporou neváhajú ani mestá, v ktorých okolí sa bežkuje. Táto podpora však nepokryje všetky náklady spojené s údržbou trás,“ popisuje Volenská s tým, že netreba zabúdať ani na dobrovoľné finančné príspevky pre organizácie - zväčša občianske združenia, ktoré sa o trate starajú.
22.1.2024 / Ostatné / Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené. /  Foto: Bigstock