Načítavam...
Beháme.sk
Zvoľte veľkosť písma:
AaAaAaAaAa
Beháme.sk

O halový míting Elán je opäť veľký záujem v zahraničí

O halový míting Elán je opäť veľký záujem v zahraničí
Záujem o štart na 16. ročníku halového mítingu Elán v Bratislave (29. januára) prejavili atléti zo 14 krajín
BRATISLAVA 10. januára - Medzinárodný halový atletický míting Elán v rovnomennej bratislavskej hale opäť láka. Záujem o štart na 16. ročníku, ktorý sa uskutoční v nedeľu 29. januára od 15.00 do 20.00 h, už prejavili atléti zo 14 krajín - Maďarska, Česka, Rakúska, Veľkej Británie, Írska, Rumunska, Talianska, USA, Brazílie, Grécka, Holandska, Dánska, Švédska a Slovenska. Očakáva sa účasť 250 atlétov.

"Z našej špičky by mali štartovať sestry Dana a Jana Velďákové, Tomáš Veszelka, väčšina popredných šprintérov a o účasti uvažujú aj strednotratiarky Lucia Hrivnák Klocová a Alexandra Štuková,“ informoval šéftréner Slovenského atletického zväzu (SAZ) Martin Pupiš.

Súčasťou podujatia bude opäť slovenský chodecký šampionát (seniori na 5000 m), tentoraz však bez účasti olympijského víťaza na 50 km Mateja Tótha, ktorý ešte nie je v adekvátnej súťažnej forme. „Ostatní naši najlepší by mali štartovať,“ poznamenal Pupiš. Očakáva sa, že slovenská elita bude mať opäť kvalitnú zahraničnú konkurenciu, keďže na zabezpečení jej štartu participuje aj Matej Tóth. Prvý prihlásený je írsky účastník olympijskej dvadsiatky v Riu Alex Wright.

Organizátori mítingu Elán opäť spolupracujú s viedenským (Track & Field Vienna), ktorý sa uskutoční v sobotu 28. januára. Na bratislavskom podujatí sa okrem chôdze uskutoční 13 disciplín. Muži aj ženy by mali súťažiť na 60 m, 60 m prekážok (uskutočnia sa po dve série behov), 400 m, 800 m, 1500 m, v trojskoku a ženy navyše aj v diaľke.

„Už sa nám ozvali tradiční účastníci Angličania, ktorí znova vyšlú na míting Elán silnú zostavu. Šestnásteho januára majú kvalifikačné preteky, z nich najlepší pocestujú na súťaže vo Viedni a Bratislave,“ informoval Imrich Ozorák z organizačného výboru 16. ročníka mítingu Elán. „O možnosť štartu sa zaujímala individuálne aj šprintérka Rebecca Campsallová, ktorá vlani vyhrala oba behy na 60 metrov. Prihlášku už poslal vlani druhý a tretí na 60 m Brazílčan Gilberto da Silva.

Zámer mítingu, ktorý organizuje a financuje SAZ, ostáva rovnaký ako v predošlých rokoch: umožniť v krátkej halovej sezóne slovenskej špičke zaujímavú konfrontáciu so zahraničnými atlétmi. „Podujatí v našom regióne je málo, míting Elán je ideálna príležitosť, aby mali naši pretekári kvalitný štart v silnej konkurencii a nesúťažili len medzi sebou ako väčšinou v halovej sezóne,“ skonštatoval Imrich Ozorák.

Deň pred mítingom Elán, v sobotu 28. 1., sa v hale uskutočnia preteky Olympijských nádejí krajín V4. „Počas nich si overíme pripravenosť jednotlivých sektorov na nedeľný medzinárodný míting,“ doplnil Ozorák.


10.1.2017 / Dráhové behy / Autor: Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené. /  Foto: BIGSTOCK