Svetová triatlonová séria v Montreale (Kan.) - výsledky súťaže mužov
MONTREAL 27. augusta- Španiel Mario Mola ovládol predposledné preteky z tohtoročnej Svetovej série v triatlone (WTS) v kanadskom Montreale. Dvadsaťosemročný Mallorčan zvíťazil na trati s olympijskými objemami 1,5 km plávanie, 40 km cyklistika a 10 km beh vďaka skvelému záverečnému finišu. Až do posledného kilometra bežeckej časti bol na čele Nór Kristian Blummenfelt, ktorému napokon Mola ušiel o 16 sekúnd. Tretiu priečku obsadil Austrálčan Jacob Birthwhistle. Slovák Richard Varga medzi 48 účastníkmi chýbal, celkovo sa v rebríčku WTS zosunul o dve priečky na 31. pozíciu. Na čele je suverénny Mola, ktorý v tomto roku vyhral štvoro podujatí elitnej série WTS (Jokohama, Hamburg, Edmonton, Montreal).

Bez tohto súhlasu si môžete obsah otvoriť v samostatnom okne:

"Mám za sebou jedny z najlepších pretekov v kariére. V cyklistickej časti sa utvorila vpredu skupina v úniku, kde hral veľkú rolu aj Kristian Blummenfelt. Počínal si veľmi dobre, ale ja som si veril, že v bežeckej časti to ešte môžem dotiahnuť do víťazstva," uviedol Mario Mola na webe triathlon.org.

Ženy mali svoje preteky v Montreale na programe už v sobotu. Zvíťazila Britka Vicky Hollandová (1:59:29 h) s náskokom 23 sekúnd pred Američankou Katie Zaferesovou. Tretia skončila ďalšia britská reprezentantka Georgia Taylorová-Brownová (2:00:23). Slovensko nemalo zastúpenie.

SP v triatlone - Montreal - výsledky - muži (1,5 km + 40 km + 10 km):
1. Mario Mola (Šp.) 1:47:46 h, 2. Kristian Blummenfelt (Nór.) 1:48:02, 3. Jacob Birthwhistle (Aus.) 1:48:28, 4. Richard Murray (JAR) 1:48:36, 5. Andreas Schilling (Dán.) 1:58:47, 6. Henri Schoeman (JAR) 1:49:10

Rebríček WTS: 1. Mario Mola (Šp.) 4925, 2. Jacob Birthwhistle (Aus.) 4101, 3. Vincent Luis (Fr.) 3810,... 31. Richard Varga (SR) 924
27.8.2018 / Články / Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené. /  Foto: SITA/AP