V Žiline bežalo takmer 800 bežcov

Na počiatku to boli preteky niekoľkých cyklistov, ktorí sa v zime aj behom udržiavali v kondícii. Dnes má Vianočný beh v Žiline punc populárneho podujatia pre masy. Počet účastníkov sa v sobotu vyšplhal takmer na 800 bežcov
800 bežcov a 50 plavcov sa predstavilo na populárnom už 15. ročníku Vianočného behu, ktorý pripravilo Mesto Žilina s partnermi podujatia. Tradičné miesto súťaže na Vodnom diele Žilina a disciplíny naozaj pre každého – od 1km až po maratón prilákalo množstvo vyznávačov tohto športu a to nielen zo Slovenska, ale aj Česka, Poľska, Maďarska, Rakúska a Srbska. Obrovský obdiv získal aj pravidelný účastník Peter Lecký, ktorý aj napriek svojmu handikepmu (nevidomý bežec) obsadil 32. miesto a to v kráľovskej maratónskej trati.