Dve zlaté pre vytrvalca Bašistu na veteránskych ME v Alicante

Vytrvalec Bašista úspešných na ME veteránov v atletike
 ALICANTE 21. mája - Slovenský atletický Veterán roka 2017 Vincent Bašista získal na veteránskych majstrovstvách Európy v disciplínach mimo oválu v španielskom Alicante dve zlaté medaily. Najprv triumfoval v kategórii M75 (75 až 79-roční) v cestnom behu na 10 km, keď dosiahol čas 45:53 min. Presne o dve minúty predstihol Španiela Arsenia Gómeza Alcalu (47:53) a o ďalšiu viac ako minútu Alda Borghesiho z Talianska (48:57). Bašista potom vyhral aj polmaratón za 1:42:53 h s náskokom 3:02 min pred španielskym vytrvalcom Antoniom Cabaňom a Philom Brennanom z Veľkej Británie (1:52:35), ktorý za slovenským reprezentantom zaostal bezmála o 10 minút.

V Alicante bolo úspešné aj trio bežcov z MBO Strážske v zostave Ján Mitník (47:38 min), Ján Rohaľ (40:42 min) a Gabriel Mitník (41:20 min), ktoré v tímovej súťaž v cestnom behu na 10 km v kategórii M35 (35 až 39-roční) získalo bronz za družstvami Španielska a Veľkej Británie.

21.5.2018 / Cestné behy / Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.