Viedenský maratón vyhral nečakane Maročan Bounasser, Kipropová obhájila prvenstvo

Maratón vo Viedni - výsledky
VIEDEŇ 22. apríla - Jubilejný 35. ročník maratónu vo Viedni vyhral prekvapujúco 27-ročný Maročan Salaheddine Bounasser časom 2:09:29 h. Druhý finišoval takisto ako vlani Keňan Ishmael Bushendich, ktorý zaostal o 34 sekúnd, a tretí skončil jeho krajan Samwel Maswai (2:11:08). Svetový rekordér Dennis Kimetto, ktorý bol najväčšou hviezdou podujatia, preteky nedokončil. Keňan zišiel z trate krátko po polmartónskej méte.

V súťaži žien kenská vytrvalkyňa Nancy Kipropová suverénne obhájila prvenstvo, časom 2:24:18 h si o dve sekundy zlepšila osobný rekord. Za traťovým rekordom Talianky Maury Viceconteovej však zaostala o 31 sekúnd.

Výsledky:

Muži: 1. Salaheddine Bounasser (Mar.) 2:09:29, 2. Ishmael Bushendich 2:10:03, 3. Samwel Maswai (obaja Keňa) 2:11:08. Ženy: 1. Nancy Kipropová (Keňa) 2:24:18, 2. Melesech Tsegayeová (Et.) 2:29:51, 3. Celestine Chepchirová (Keňa) 2:30:39.

22.4.2018 / Bleskovky / Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené. /  Foto: SITA/AP