TRIATLON-SP: Francúz Luis a Američanka Tomlinová víťazmi v Saratose

13. kolo Svetového pohára v triatlone v americkej Saratose - výsledky
SARATOSA 14. októbra - Domáca reprezentantka v triatlone Renne Tomlinová zvíťazila časom 54:34 min v sobotňajších pretekoch 13. kola Svetového pohára v americkom meste Saratosa. Kvôli veľkému množstvu rias vo vode sa preteky uskutočnili ako duatlon, beh a cyklistika bez plaveckej časti. Druhá skončila medzi ženami ďalšia Američanka Kirsten Kasperová, bronzový stupienok patril Češke Vendule Frintovej. Obe stratili na víťazku iba jednu sekundu.

Medzi mužmi triumfoval reprezentant Francúzska Vincent Luis časom 48:18 min. Druhý bol Belgičan Jelle Geens, ktorý trať zvládol za 48:25. Tretí prebehol cieľovou páskou Joao Pereira z Portugalska v rovnakom čase ako druhý Geens. Slovensko nemalo v kategórii mužov a žien zastúpenie.

Výsledky - Svetový pohár - 13. kolo - Saratosa-Bradenton (54,9 km cyklistika + 12,5 km beh - bez plávania):

MUŽI 1. Vincent Luis (Fr.) 48:18 min , 2. Jelle Geens (Belg.) 48:25, 3. Joao Pereira (Portug.) 48:25 ŽENY 1. Renne Tomlinová 54:34 min, 2. Kirsten Kasperová (obe USA) 54:35, 3. Vendula Frintová (ČR) 54:25

14.10.2018 / Bleskovky / Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.