Na maratóne vo Viedni traťový rekord Suguta 2:06:58 h

Víťazom maratónu vo Viedni sa stal Keňan Henry Sugut v traťovom rekorde 2:06:58 h
VIEDEŇ 15. apríla (SITA) - Víťazom maratónu vo Viedni sa stal Keňan Henry Sugut v traťovom rekorde 2:06:58 h. Predošlé maximum svojho krajana Abela Kiruia spred štyroch rokov zlepšil o 40 sekúnd. Sugut si pripísal na konto druhé viedenské víťazstvo, triumfoval aj v roku 2010.

Prvých sedem miest v cieli patrilo Keňanom, až ôsmy bol najlepší mimo tejto vytrvaleckej veľmoci Poliak Artur Kozlowski za 2:10:58 h. V súťaži žien obhájila prvenstvo spred roka Fate Tolová časom 2:26:39 h, tentoraz bežala o 18 sekúnd pomalšie.

Vo Viedni sa predstavili dve vytrvalecké legendy v súboji na polmaratónskej trati. Paula Radcliffová vybehla s náskokom 7:52 min pred Hailem Gebrselassiem, v cieli však bol aj tak skôr Etiópčan. Obhájil lanské víťazstvo časom 1:00:52 h, svetová rekordérka v maratóne dosiahla 1:12:03 h.

"Boli to dobré a zaujímavé preteky. Škoda silného vetra, ale atmosféra bola vynikajúca," vyhlásil 38-ročný Gebrselassie. Radcliffová, ktorá je rovnaký ročník narodenia ako Etiópčan, sa ospravedlňovala: "Je mi ľúto, že som dnes nemohla odviesť na trati všetko. Necítila som sa dobre. Netuším, v čom bol problém."

Výsledky:

Muži: 1. Henry Sugut 2:06:58 h - traťový rekord, 2. Gilbert Yegon 2?07:38, 3. John Kiprotich 2:07:44, 4. Gilbert Kirwa 2:08:09, 5. Willy Kibor 2:08:32, 6. John Komen 2:09:24, 7. Geoffrey Ndungu (všetci Keňa) 2:10:00, 8. Artur Kozlowski (Poľ.) 2:10:58.

Ženy: 1. Fate Tolová (Et.) 2:26:39 h, 2. Oľga Gloková (Rus.) 2:27:18, 3. Helalia Johannesová (Nam.) 2 :27:20.