MEJ: Gajanová suverénne postúpila do finále na 800 m

24. MEJ v atletike v Grossete (Tal.)
GROSSETO 21. júla - Slovenka Gabriela Gajanová suverénne postúpila do finále behu na 800 m na 24. juniorských majstrovstvách Európy v atletike v talianskom Grossete (20. - 23. júla). Sedemnásťročná členka AK ZŤS Martin Gajanová v súčte piatkových rozbehov výkonom 2:08,55 min skončila na skvelom druhom mieste a potvrdila, že v sobotňajšom finále (17.35 h) môže mať medailové ambície. Najlepší čas v rozbehoch dosiahla Britka Khahisa Mhlangová (2:08,47). Slovensko bude mať v sobotu finálové zastúpenie aj v súťaži oštepárov, a to v osobe Jakuba Kubinca (ŠK Dukla Banská Bystrica). Hádzať sa začne o 15.10 h.

Na MEJ v Grossete súťaží dovedna 13 slovenských atletických nádejí - 10 dievčat a 3 chlapci. Pred dvoma rokmi vo švédskej Eskilstune to bolo 11 mladých atlétov zo Slovenska. Najlepšie umiestnenia tam získali Michaela Pešková, ktorá bola šiesta na 400 m prekážok, a šprintér Ján Volko, 9. na 200 a 10. na 100 m.

Výsledky - MEJ v Grossete (Tal.) - piatok - rozbehy:

JUNIORKY
800 m (8 najlepších do finále): 1. Mhlangová (V. Brit.) 2:08,47 min, 2. Gajanová (SR) 2:08,55, 3. Vanderelstová (Belg.) 2:08,63

21.7.2017 / Bleskovky / Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené. /  Foto: SITA